27. 7. 2012

"Aktuální" příběhy o Sýrii se natáčí v Kataru

V blízkosti katarské metropole Dauhá se stavějí dekorace, které imitují náměstí a vládní budovy v syrských městech, oznámila ve čtvrtek syrská státní agentura SANA.


Podle agentury s odvoláním na vlastní zdroje v oblasti al-Zubar na okraji Dauhá jsou budovy a ulice, připomínající syrská města Damašek, Aleppo a Latakia. V současné době jsou do oblasti dovážena motorová vozidla, včetně vojenských džípů, na které se dávají syrské poznávací značky, stejně jako syrské armádní uniformy pro zinscenování akcí vládních vojsk v Sýrii.

Podle novinářů agentury, pomocí dekorací a herců, arabské a západní zpravodajské kanály nepřátelského režimu Bašára Asada brzy rozpoutají novou vlnu informační války, aby přesvědčily světová společenství o nutnosti vojenského zásahu v Syrském konfliktu.

Minulou středu v hlavním městě Sýrie došlo k masivní explozi v budově Národní bezpečnostní služby. Výbuch v sídle národní bezpečnosti v Damašku zabil syrského vicepremiéra a ministra obrany Davúda Radžíhu (Dawood Rajiha), náměstka ministra obrany a švagra prezidenta Bašára Assada Asífa Šaukáta (Assef Shawkat) a viceprezidenta a bezpečnostního poradce prezidenta Assada Hasana Turkmaního. Bezprostředně po útoku, syrské ministerstvo informací zdůraznilo, že západní a arabské sdělovací prostředky použily tragédii k tomu, aby začaly šířit nepravdivé informace, zasely paniku mezi obyvatelstvem a tímto zkazily pohled na situaci v očích mezinárodního společenství. Vládnoucí režim v Damašku upozorňuje na podobná obvinění médií nepřátelských Sýrii poslední rok a půl.


Zdroj : http://telegrafist.org 

¨

Žádné komentáře:

Okomentovat