24. 7. 2012

Americké úřady považují za správné zabíjet své občany bez soudního řízeníAmerický generální prokurátor Eric Holder uvedl, že země je v právu zabíjet americké občany v zahraničí, pokud se státní orgány domnívají, že jsou nebezpeční pro stát a jeho občany.

Toto prohlášení bylo uvedeno v rámci obvinění ochránců lidských práv, kteří argumentovali na nezákonnost vraždy amerického občana Anwar al-Awlaki, který byl aktivistou "Al-Kaidy" a byl zabit pro podezření  z přípravy několika teroristických útoků na území USA.
Generální prokurátor řekl, že země je ve válce a proto soudní rozhodnutí v této otázce není nutné. Řekl také, že zabítí amerického občana je možné pouze v případě, že je členem "Al-Kaidy" a jeho zatčení je nemožné.
Nicméně, nespecifikoval kdo, ne-li soud, slouží k prokázání členství v teroristické organizaci. Anwar Al-Awlaki byl zabit v Jemenu, kde vedl místní pobočku "Al-Kaidy". Přičemž účastník stranických primárních voleb za republikánskou stranu Ron Paul dodal, že tajná služba neměla žádný důkaz o tom, zda-li účel al-Awlaki byl skutečně zabíjet Američany

Zdroj : www.km.ru

Žádné komentáře:

Okomentovat