25. 8. 2012

Čína vyvíjí raketu, která může zasáhnout jakékoliv místo v USA

Čína opravdu vyvíjí mezikontinentální balistickou střelu (ICBM) s více hlavicemi, která bude schopná překonat americký protiraketový systém. Zatím však nebyla otestována.

DF - 41

Oznámily to Hong Kongské noviny "South China Morning Post." Dříve americký časopis "Jane Defense Weekly" hlásil, že Čína v červenci údajně úspěšně otestovala nejnovější ICBM "Dongfeng-41" (DF-41), schopnou zasáhnout jakékoliv místo v USA.

Vlivné čínské noviny "Global Times" tento fakt popřely. Současně ale potvrdily, že Čína skutečně vyvíjí rakety tohoto typu.

Čínský expert Wej Kuo-an ale červencovou zkoušku rakety DF-41 popřel. "Střela, která byla pokusně odpálena, nebyla DF-41. Je však pravda, že Čína v současné době pracuje na vývoji nové generace mezikontinentálních balistických střel (ICBM) přesně s těmi parametry, které západní média popisují," řekl, "Cílem výzkumu je vyvinout novou generaci ICBM, které dokážou zasáhnout cíl kdekoli na světě," dodal.

Hong Kongský vojenský analytik Andrew Chan v rozhovoru pro "South China Morning Post," vyjádřil názor, že Čína není schopna provést cyklus letových testů MBS třetí generace.

"Podle zpráv, Peking zatím není zcela schopen překonat mnoho souvisejících problémů, i když se tento projekt vyvíjí po více než 20 let" - řekl expert.

Čína údajně disponuje více než 70 mezikontinentálními balistickými střelami a 410 nukleárními hlavicemi. Phillip Karber z Georgetownské univerzity uvedl, že pokud by Čína využila 32 raket DF-41, byla by schopna zasáhnout všechna americká města s populací přesahující 50.000 obyvatel

Uvádí se, že nová raketa má otvírající se hlavici s 10 individuálně cílenými jadernými hlavicemi. Maximální rozsah doletu se odhaduje na 10 až 14 tisíc kilometru.

Zdroj : http://www.fondsk.ru

Žádné komentáře:

Okomentovat