1. 8. 2012

Interaktivní mapa války v Sýrii

Americká armáda poskytla peníze Marku Zuckerbergovi, ochuzenému v důsledku rychlého poklesu hodnoty akcií sítě Facebook.
Peníze by měly být použity pro rozvoj vojenských programů v síti FacebookNapříklad podpora a rozvoj účtů syrských ozbrojenců, podporovaných USA. Ti mají vytvářet a sdílet informace vojenské povahy prostřednictvím Facebooku, jako je tato mapa, která zaznamenává pohyb vládních vojáků v Aleppu.

Interaktivní mapa s kontrolními stanovišti a odstřelovacími pozicemi vládních sil v Aleppu ( ZDE )

Výborný nápad a hlavně realizace.Teď je jen potřeba najít "layer" na Google Maps a je vidět, kde jsou ve městě zátarasy a odstřelovače. Zajímavé je, že k vytvoření tohoto druhu mapy jsou potřební zákazníci a spousta "informátorů". Na Facebooku ve skupinách věnovaných útokům na Aleppo, se tato mapa objevila jako hotový výrobek. Soudě podle toho bylo potřeba více času, a to nejen pro vyladění a předběžnou instruktáž různých skupin sbírajících a uvádějících tyto informace, ale i k zajištění nepřetržitého spojení těchto skupin.

Účelem článku není ukázat mapu (nemusí být aktualizovaná, může se změnit adresa), ale poukázat na to, že tato technologie existuje a používá se.

Zdroj : http://voprosik.net

Žádné komentáře:

Okomentovat