15. 8. 2012

Izrael prohlásil, že je více než kdy jindy připraven na válku s Íránem

Izraelská vláda je plně připravena na 30-denní válku s Íránem
Jak uvedl ministr civilní obrany Matan Vilnai: "Podle našich údajů bude válka vedena na několika frontách a bude trvat 30 dní. Země je připravena na vojenskou konfrontaci, jako nikdy předtím v dějinách státu."

Vilnai je přesvědčen, že každý krok Izraele, od samého počátku konfliktu, musí být pečlivě zvážen, a Izrael musí koordinovat své vojenské operace se Spojenými státy. "Zásadní otázkou je nutnost bojovích operací. Začátek války - to je taková záležitost, kterou je lepší odložit, a důkladně zvážit. Spojené státy jsou našim nejlepším přítelem, a Izrael s nimi vždy musí koordinovat své kroky." - Citoval člena izraelské vlády ITAR-TASS .

Dříve, americký ministr obrany Leon Panetta řekl, že Izrael zatím nepřijal konečné rozhodnutí o možném útoku na íránská jaderná zařízení. "Z mého pohledu, možnost řešení íránské jaderné otázky prostřednictvím diplomatických kanálů stále existuje" - zdůraznil.

Na druhé straně, je vedoucí sboru náčelníků štábu amerických ozbrojených sil, generál Martin Dempsey přesvědčen, že izraelský letecký úder na íránská jaderná zařízení nebude mít za následek úplné odstranění jaderného programu Teheránu.

Zdroj : http://www.vesti.ru

Žádné komentáře:

Okomentovat