8. 8. 2012

Kdo, nebo co je Pussy Riot?


Správně popsáno jako fanatici a chuligáni, tříčlenná hudební skupina známá jako “Pussy Riot” stojí před soudem za “chuligánství motivované náboženskou nenávistí”. Stalo se to poté, co vtrhli do kostela v Moskvě, narušili klid a dělali si srandu z víry v rámci protestu proti ruskému prezidentovi Vladimíru Putinovi.

Kdyby skinheadi udělali něco podobného v synagogách na západě, tak by jistě platili pokuty a dlouhou dobu seděli ve vězení za Urážky na veřejnosti založené na původu, náboženské víře, rase nebo etnické příslušnosti.”(nebo také tady).

Článek Guardianu nazvanýSoud s Pussy Riot je “horší než Sovětská éra” začíná okamžitě s propagandou, popisuje soudní síň a ruské vlajky jako “nečestné” a policejní psy jako “hledače krve”. Britské noviny se pokouší zobrazit Rusko jako “tvrdě rozdělené” mezi konzervativci a liberály, přičemž posledně jmenovaní bojují proti státu “jakýmikoliv prostředky”.

Guardian už tak narazil na problém – zobrazením rozděleného Ruska odmítá nedávné volby, které Vladimíru Putinovi a jeho straně Jednotné Rusko umožnily mandát pro vedení země. Pravdou je, že ve skutečnosti z těch 63%, kteří přišli (s pěti kandidáty), jen 40% registrovaných voličů hlasovalo pro Putina. Jeho mandát je tak pořád větší, než ten prezidenta Baracka Obamy s 32% se dvěma kandidáty, nebo loňské vítězství Yinglucka Shinawatry v Thajsku se slabým 35% vítězstvím, který západní média popsala jako “vyhraný” mandát.


Obrázek vyfocený ze stránky National Endowment for Democracy, která zobrazuje americké financování nevládní organizace “GOLOS”. GOLOS údajně hledal “volební nesrovnalosti v nedávných ruských volbách”. GOLOS a další nevládní organizace podporované Američany a opozičními stranami se teď pokouší provést “Arabské jaro” v Rusku.Mělo by být také zmíněno, že nedávno ruské volby byly zničeny nevládní organizací GOLOS, která se pokusila výsledky označit za podvodné. Později bylo ale odhaleno, že tato nevládní organizace, označená západním tiskem za “nezávislou”, byla ve skutečnosti financována a řízena americkým ministerstvem zahraničí přes National Endowment for Democracy (NED). Pokusy Wall Street a Londýna k označení voleb za podvodné vytvořily půdu pro širší politickou destabilizaci – klíčovým hráčem se teď stala kampaň “Pussy Riot”.

Nevkusná mediální senzace je prací amerického ministerstva zahraničí 


Guardian měl ale absolutní pravdu, když proces s ”Pussy Riot” nazval “vykonstruovaným”. Mýlí se ale v tom, že je šoumenstvím prací Ruské federace. Je to šoumenství západních médií a široké sítě nevládních organizací amerického ministerstva zahraničí.


Podle Guardianu se obhajoba “snažila předvolat 13 svědků, včetně opozičního lídra Alexeje Navalnyho”. Navalny je dlouholetým agentem, který dostává politickou a finanční podporu ze západu, aby podkopal snahy Ruské federace a zpátky přivedl dny neskrytého vykrádání Wall Streetu a Londýna, které probíhalo v 90tých letech.

Alexej Navalny byl Yale World Fellow a v jeho profilu stojí:


“Navalny vede právní výzvy ve jménu menšinových majitelů v obrovských ruských společnostech, včetně Gazpromu, Bank VTB, Sberbank, Rosneft, Transneft a Surgutneftegaz skrz Unii menšinových vlastníků. Úspěšně donutil společnosti odhalit více informací svým akcionářům a žaloval manažery několika velkých korporací za údajné korupční praktiky. Navalny je také spoluzakladatel hnutí Democratic Alternative a byl vice-předsedou moskevské pobočky politické strany YABLOKO. V roce 2010 spustil RosPil, veřejný projekt nebývalého získávání peněz na charitu v Rusku. V roce 2011 Navalny začal RosYama, které bojuje proti podvodům v sektoru výstavby cest.”


Democratic Alternative nebo také DA!, je ve skutečnosti příjemce peněz od National Endowment for Democracy, což znamená, že Alexej Navalny je agent rozvratné činnosti financované USA. A i přes postoj přeborníka v “transparentnosti” se Navalny záměrně skrývá před svými stoupenci . Americké ministertsvo zahraničí to samo odhalilo na svém seznamu “hnutí mládeže” operujících v Rusku:


“DA!: Mariya Gaydar, dcera bývalého premiéra Yegora Gaydara, vede DA! (Democratic Alternative). Je nadšená do propagace demokracie, realistická o překážkách, kterým čelí. Gaydarová řekla, že se DA! zaměřuje na nepartyzánské aktivity vytvořené pro zvýšení lidského vědomí. Dostává peníze od National Endowment for Democracy, ale tento fakt nepublikuje ze strachu z prozrazení amerických spojení.”


Navalny byl přímo zapojen v založení hnutí americkou vládou a dodnes ho všichni lidé, kteří DA! financovali přes západní média vychvalují. Zmínka o spoluzakladatelce Maryii Gaydarové také odhaluje, že dlouho spolupracovala a občas byla zatčena s dalším ruských opozičním aktivistou financovaným NED, Iljou Jašinem.


Pokud si obhajoba “Pussy Riot” předvolává zdokumentovaného agenta západu, každého zajímá, jak moc je Navalny, a případně i National Endowment for Democracy, zapojen s obžalovanými. Navalny přiznal, že se “seznámil” s jednou členek kapely, že není “svědek”, spíše by ale svědčil pro”ochranu práva a spravedlnosti”.


Pokusy obhajoby zapojit ho do procesu byly tedy jasně politicky motivované, nemají nic společného s právem nebo spravedlností a slouží jen jako nástroj ke spojení “Pussy Riot” s rozvratnou opozicí amerického ministerstva zahraničí. Spousta z nich byla přistižena, jak začátkem tohoto roku kráčí na americkou ambasádu v Moskvě.

Hodně také říká to, že kampaň na podporu “Pussy Riot” vede Oksana Chelysheva – členka rady Finnish-Russian Civic Forum a členka řídícího výboru NED, FIDH, který je financován Open Society usvědčeného zločince George Sorose, Open Society, Fordovy nadace, Front Line Defenders, které financuje Sigrid Rausing Trust a EU-Russia Civil Society Forum spojené s Amnesty International.Chelysheva byla také “zástupcem výkonného ředitele” Russian-Chechen Friendship Society, která byla plně financována americkým ministerstvem zahraničí přes National Endowment for Democracy. “Friendship Society” byla původně krytím čečenských teroristů napojených na Al-Kájdu, kteří ničili ruský Kavkaz – tento plán nabídl USA, NATO a státům z Perského zálivu otevřeně podporovat podobné skupiny, které teď ničí Sýrii. “Friendship Society” měla podobnou funkci jako zdiskreditovaná “Syrská observatoř pro lidská práva.”

Zdroj : http://landdestroyer.blogspot.cz
Zkrácený překlad : http://wertyzreport.com

Žádné komentáře:

Okomentovat