14. 8. 2012

Rusko hrozí USA problémy ve vztazích z důvodu sankcí proti Íránu

Pokud nové sankce uvalené Spojenými státy proti Íránu jednostranně ovlivní Ruskou ekonomickou strukturu, může to mít negativní vliv na rozvoj vztahů mezi Moskvou a Washingtonem. Toto prohlášení učinilo ruské ministerstvo zahraničí.
"Washington si musí uvědomit, že naše bilaterální vztahy budou vážně pohoršeny, pokud by na ruské hospodářské subjekty, spolupracující s partnery z Íránu, v přísném souladu s požadavky našich právních předpisů a rezolucí Rady bezpečnosti OSN působily americké sankce" - uvádí ruské ministerstvo zahraničí.

Ministerstvo zahraničí rovněž uvedlo, že trvalé zvýšení tlaku na Teherán a předložení ultimáta pouze podkopává šance na vyřešení situace kolem íránského jaderného programu a ničí proces vyjednávání. "Jednostranné sankce zasadily těžkou ránu jednotě šesti mezinárodních zprostředkovatelů zabývajících se touto problematikou" - uvedli na ministerstvu.

Připomeňme, že 10. srpna americký prezident Barack Obama podepsal zákon, jenž zakazuje podnikatelům z USA provádět jakýkoli druh transakcí s celou řadou průmyslových společností muslimské země.

Od té doby americké firmy nemají právo obchodovat s íránskými firmami zabývajícími se výrobou uhlovodíků, lodní dopravou a pojišťovnictvím.

Všimněte si, že nová omezení rozšiřují balíček sankcí uložených v Bílém domě na Írán v létě roku 2010. V USA se plánuje pokračovat v politice "zadržování Teheránské ropy". Američtí politici doufají, že výrazně sníží export surovin muslimské země


Zdroj : http://top.rbc.ru

1 komentář:

  1. Rusko, Čína, Indie, Brazílie, Kazachstán, Tádžikistán, Uzbekistán, Venezuela, Kuba, Palestina, Irán, Sýrie, Tchaj-wan, KLDR, Kyrgyzstán , Mongolsko, Bělorusko...... Vy to vyhrajete....

    OdpovědětVymazat