15. 8. 2012

Top 10 nejvíce cenzurovaných příběhů v USA

Posledních 35 let Project Censored publikuje roční výběr 25 nejvíce cenzurovaných příběhů v USA.(Všechny odkazy sou uvedený na anglický psané zdroje)

Tomuto projektu byla také zamítnuta publikace pravdy o událostech 9/11. Inter Press Service nejprve uzavřel smlouvu s Peterem Phillipsem a Mickey Huffem o publikaci, ale vzápětí ji zrušil a navždy s nimi přerušil kontakty.

Profesor historie na Kalifornské univerzitě Diablo Valley, Mickey Huff vysvětlil, že proces výběru cenzurovaných příběhů začíná s návrhy čtenářů.

Výbor studentů z více než 30 vysokých škol z celého světa zkoumá předmět mediálního zájmu pomocí různých databází. Pokud je materiál nedostatečně "osvětlen", studenti ověřují fakta v článku a konzultují je s odborníky. Po kontrole článku je porota týmu rozděluje a třídí, poté vypočítávají celkový výsledek.

Příloha k 25 nejvíce cenzurovaným příběhům za rok zahrnuje také výběr několika témat souvisejících s cenzurou.

Zde je top 10 z roku 2012:

10. Statistická manipulace s mírou nezaměstnanosti. V Information Clearing House, Greg Hunter uvádí, že místo 9 procent, je úroveň reálné nezaměstnanosti v USA větší než 22 procent.

9. Chemtrails (stopy chemického znečištění na obloze) Atmosférický Geoinženýrství: Manipulace s počasím, Contrails a Chemtrails (10. července 2010).

8. Pravda o jaderné energii. Svaz zaujatých vědců zveřejnil zprávu, která uvádí 14 jaderných událostí, které se téměř staly v USA v roce 2010. Další článek v této kategorii je práce Jeffa Goodella pro Rolling Stones s názvem "Americký jaderná noční můra".

7. Největší experiment americké armády a psychologu.  Strach z války? Nebojte se! V řadě článků z APA (Americká psychiatrická asociace) je popsán a podporován program "psychologické stability", do kterého se kriticky opřely na Truthout Roy Eydelson, Mark Pilisyuk a Steven Soldz

6. Google provádí špionáž pro CIA a americkou armádu. V lednu roku 2010, Eric Sommer napsal článek pro Pravda.ru "Hluboké spojení CIA a Google"

5. Společnosti řídicí vězeňskou správu sponzorují zákon proti nelegálnímu přistěhovalectví. Peter Cervantes-Gautchi na AlterNet píše, že Wall Street těží z izolátorů pro imigranty.

4. Wall Street vytvořil potravinovou krizi. 24 března 2011, David Moberg napsal článek "Diet Hard: With a Vengeance" pro In These Times, kde uvádí, že hlad není způsoben nedostatkem výroby, spekulace o potravinových surovinách spolu s příjmovou nerovností

3. Mimosoudní Obamův "černý seznam". Sankcionovaná zabíjení vládou mimo zákon, která více odpovídají diktatuře. Tento materiál, o kterém se moc nemluvilo byl osvětlen Glennem Greenwaldem pro Salon a Williamem Fisherem pro IPS. . Původně s názvem "Smrt pomocí bezpilotníků: černý seznam CIA je vražda". IPS později změnil název článku na "Zabíti na dálku, Je to legální?"


2. Armáda smyšlených osob pro šíření propagandy.  Dva weby uveřejnily tento příběh 22. února 2001. Darlene Storm z Computer World a Steven Webster z Raw Story. V březnu reportéři Guardian Nick Fielding a Ian Cobain rovněž publikovali příběh.


1. Sebevraždy vojáků USA v roce 2010 přesáhly bojové ztráty. Cord Jefferson o tom napsal článek 27.ledna 2011 v islandském Good Magazine.Zdoje : http://mixednews.ru http://www.thepeoplesvoice.org

Žádné komentáře:

Okomentovat