2. 8. 2012

Turecko začalo manévry na syrské hranici


Boje v Sýrii ve skutečnosti přerostli do války v plném rozsahu. Rebelové mají nejen ruční palné zbraně, stejně jako dříve, ale i obrněná vozidla, těžké dělostřelectvo, systémy protivzdušné obrany. Ve skutečnosti, ozbrojeným silám Sýrie oponuje plnocenná armáda, která nemá nedostatek sil a munice - zásoby jsou stále doplňovány ze zahraničí. Ve stejné době tito ozbrojenci bez soudu a vyšetřování popravují vězňě. Některé šokující záběry zničeného Aleppo, většina západních tiskových agentur nepublikuje.Protože bojovníci zakázali natáčení, je autor snímku stále neznámý. Zajatcům, kteří bojovali na straně Asada, nařízují, aby se posadili a zvedli ruce, po čemž popravují bezbranné lidi. Nevybíravá palba pokračuje více než minutu. Polovojenské shromáždění se rozejde, když je už jasné, že jsou všichni mrtví. A to už není vnitřní boj - syrská armáda bojuje s mezinárodními silami. Celých 20 přenosných systémů protivzdušné obrany, na sestřelování vládních letadel, bylo dodáno z Turecka. Údaje o poskytování dodávek potvrzují i na americké NBC. Informační válka je v plném proudu - vítězství v syrském největším obchodním centru a nejlidnatějším městě Aleppo - je zásadní. No a pokud se nedaří vybojovat vítězství - tak je důležité o něm aspoň vyprávět. "Po nelítostných střetech, trvajících od 7 hodin do 5 hodin, jsme získali zbraně Asadových psů a my, s Boží pomocí, těmito zbraněmi zabijeme i samotného Asada" - říkají rebelové.

Turecko začalo manévry na syrské hranici ( video RUS ) ZDE

Bojovníci působící na severozápadě od Aleppa, už dlouho tvrdí, - dobyto je nejen město, ale předměstí Anadan. Strategicky důležitý bod - cesta z Turecka do města Aleppo - je možnost přímých dodávek zbraní. Hraniční přechody jsou údajně také v moci rebelů - podle jejich slov se Asadovi stoupenci bez jediného výstřelu dobrovolně vzdali. Ale z nějakého důvodu je Anadan v ruinách. A z toho zase obviňují syrskou armádu. "Žádáme , aby se vládní vojska podívala, co Asad udělal s naší zemí, on zničil naši zemi. Vyzýváme vás, přidejte se k nám a bojujme společně s tím neznabohem" - říkají ozbrojenci ve videu.

Lidé v rychlosti opouští Aleppo. 200.000 uprchlíků v posledních třech dnech. Odevzdávat nepříteli největší syrské město, ve kterém bude vitězství určovat průběh války, žádná z bojujících stran nebude. Do Aleppa se stahují stále nové síly. Činitelé OSN dnes přiznali, že těžkým dělostřelectvem a bojovými letouny už dlouhou dobu disponují nejen vládní vojska.

"Potvrzujeme, že opozice má k dispozici těžké zbraně, včetně tanků. V tomto ohledu jsme velmi znepokojeni osudem civilního obyvatelstva. Mnozí se pod křížovou palbou, skrývají ve školách, nemocnicích,.." - Řekl Sausan Gosheh, mluvčí mise OSN v Sýrii.

A situace se jen vyostřuje. Každá občanská válka se týká separatistických nálad v pohraničních oblastech. Syrsští Kurdové již ohlásili: ovládli jsme a kontrolujeme rovnou čtyři města na severu země. Tyto jejich kroky byly, podle nich, nutné k zajištění bezpečnosti. Oficiálně Ankara, která, jak je známo, Asadův osud odsuzuje, reaguje ostře. Separatismus syrských kurdů je precedensem pro turecké Kurdy, a to je přímá hrozba Turecku, které již uvedlo: V případě nutnosti přijme jakákoliv opatření . A to už je reálná možnost - byť pod záminkou boje s Kurdy - útoku na Sýrii

A jako důkaz svého odhodlání Turecko zahajuje tankové vojenské cvičení. Kolona 30 vozidel přepravujících raketové baterie a obrněná vozidla, v těchto chvílích manévruje u turecko-syrské hranice.

01.08.2012 20:52

Autor: Olga Skabeeva

Zdroj : www.vesti.ru

Žádné komentáře:

Okomentovat