25. 8. 2012

USA pěstují Japonsko pro válku s Čínou

Spojené státy můžou připravit Japonsko na velkou válku. Anatolij Wasserman ve svém článku o Británii napsal: "Pro Velkou Británii zůstává jediný způsob, jak předejít dalším invazím a tím je rovnováha v Evropě. Několik staletí se Britští politici starali o to, že Evropa měla dvě téměř stejné mocenské síly, které byli nucení neustále navzájem konkurovat a pro případnou invazi přes průliv neměly žádné prostředky ani touhu. Británie podporovala slabšího dobrou radu, penězi, a pak tlačením potenciálních spojenců. Přímá vojenská síla zasahovala pouze tehdy, když už nezůstával žádný způsob pro zachování rovnováhy."

Dnešní ekonomický a vojenský vzestup Číny vyvolává velké debaty v USA, potomka britského impéria. V tomto ohledu, není vyloučeno, že se Washington rozhodl použít starou a více než jednou vyzkoušenou strategii pro zlikvidování rostoucí konkurence.

Japonské jednotky Self-Defense se poprvé zapojily do mírových operací OSN v roce 1991 během operace "Pouštní bouře" v Iráku. Později se zúčastnily mírových operací v Kambodži a Palestině, stejně tak i během válek v Afghánistánu a Iráku.Podle nových změn v operacích mimo zemi se posunuly do kategorie hlavních úkolů jednotek Self-Defense.

Japonské námořnictvo se aktivně účastní mezinárodních školení RIMPAK v Pacifiku, ale pouze pod vedením amerických admirálů, kteří se účastnili operací v Perském zálivu a Středomoří.

Počet japonských ozbrojených sil Self-Defense je dnes téměř 300 tisíc lidí, včetně 200.000 pozemních vojsk, více než 40 tisíc leteckých jednotek a více než 50 tisíc námořních.Celá armáda je vybavena nejnovějšími technologiemi, má vysokou úroveň disciplíny a dobrou přípravu.

Telegrafist hlásí, že Pentagon plánuje v Asii vybudovat systém protiraketové obrany, který výrazně ovlivní potenciální použití jaderných zbraní Čínou.

Odborníci tvrdí, že Japonsko tajně staví letadlové lodě, které vydávají za vrtulníky a zamlčují jejich technické vlastnosti. V médiích též proběhla informace o japonských vojenských plánech koupit F-35C (verze pro letadlové lodě).

Proto je možné, že s tichou podporou USA, Japonsko vstoupí do otevřeného konfliktu s armádou Čínské lidové republiky, Severní Koreje, nebo dokonce s Ruskou federací. Rusko-japonská válka 1904-1905 je podobným příkladem. Tehdy posílené Japonsko s podporou britského impéria bylo nejen schopno odolat Rusku, ale taky uzavřít mír podle jejich podmínek.

Jaderné zbraně nejspíš zůstanou nevyužité, vzhledem k tomu, že v USA by v takovém případě hrozili nebezpečím třetí světové války.

Zdroj : http://telegrafist.orgŽádné komentáře:

Okomentovat