23. 8. 2012

Vědci předpovídají zavedení eugeniky do života ve společnosti v příštích 5 letech

Zdá se, že se pohybujeme směrem k nové éře eugeniky. V blízké budoucnosti namísto vybírání partnera založeném na lásce, budeme vybírat na základě kompatibility našich genů - varují přední vědci.

Profesor Armand Leroi z Imperial College London předpovídá, že pokles nákladů na skenování DNA znamená, že se můžeme pohybovat ke společnosti založené na genetické nadřazenosti.

Leroi řekl na otevřeném fóru "Euroscience" roku 2012 v Dublinu, že podle jeho názoru v příštích pěti až deseti letech, bude pro mladé lidi běžnou praxí platit za přístup k jejich kompletnímu genetickému kódu.

Je zcela přirozené, že touha budoucích generací mít zdravé děti přivede ke stanovení ceny genetického schématu vašeho budoucího partnera.

Leroi řekl vědcům, kteří se sešli na velké konferenci v Dublinu, že s potřebnými informacemi budoucí páry mohou používat technologii umělého oplodnění pro početí dítěte, které nebude podléhat žádným nevyléčitelným nemocím.

Nicméně dodává, že je nepravděpodobné, že lidé budou mít "luxus" v použití technologie k vytvoření dítěte s určitou inteligencí nebo barvou očí, ale místo toho se více zaměří na prevenci závažných genetických chorob.Leroi řekl, že náklady na genetické sekvencování klesají tak rychle, že to bude "velmi, velmi dostupné, a to velmi, velmi brzy".

Holandský Neurobiolog Lone Frank předpovídá, že některé země přijmou tuto myšlenku.

Některé kultury řeknou: "Pojďme vyložit genomy na stůl a uvidíme, který bude nejlepší", říká Dr. Frank. Nicméně dodává, že jiní se na to budou dívat jako na pokus hrát si na Boha.

Philip Taylor z Křesťanského lékařského bratrstva říká, že společnost by se měla "rozpoznat a odolat eugenickému způsobu myšlení".

"Rostoucí posedlost v naší společnosti statusem celebrit, fyzické dokonalosti a vysoké inteligence napomáhá k názoru, že životy lidí s různými zdravotními postiženími nebo genetickými nemocemi nějakým způsobem nestojí za to, aby je žili", řekl Taylor pro jeden z britských listů.

"Musíme rozpoznat a odolat eugenickému způsobu myšlení. Naší prioritou by měl být vývoj léků a podpůrných opatření pro lidi, kteří trpí genetickými chorobami. Ne vyhledávat a ničit tyto lidi ještě před tím, než se narodí", dodává.


http://mixednews.ru


Žádné komentáře:

Okomentovat