29. 9. 2012

Cenk Uygur : Zatýkání bankéřů na Islandu se vyplatilo!

Představte si, že v roce 2008, místo zachraňování bankéřů, kteří prováděli trestní rizikové operace s penězi investorů a vkladatelů, jsme je zatkli a pomohli jejich obětem a umožnili jsme jiným, lepším bankéřům, obsadit jejich místo. To je přesně to, co udělali na Islandu a v tichosti ututlali v médiích v USA. Myslíte, že je možné zatknout bankéře a nechat je cítit ocel pout na rukou, stejně jako jakoukoliv jinou osobu? Jak by řekla Sarah Palin - "No, samozřejmě." Nyní, po částečném auditu Federálního rezervního systému, který protlačili Bernie Sanders a Ron Paul, se ukázalo, že Fed poskytl bankám 16 bilionů dolarů jako finanční podporu, avšak některé z nich dokonce ani nebyly americké.  

Forbes:

Fed tajně vydal 16 bilionů dolarů


Autor : Tracey Greenstein

Věčně vzdorující médiím, vládní Office Accounting nedávno vydala zprávu o auditu Federálního rezervního systému. Zpráva vyvolala mnoho otázek o tom, co se dělo ve Fedu od roku 2008, kdy začala finanční krize.

O tomto auditu programů nouzových úvěrů Fedu téměř nic nebylo hlášeno v médiích, ale výsledky by si to rozhodně zasloužily. Jednalo se o první audit v historii Federálního rezervního systému Spojených států od svého založení v roce 1913. Kontrola ukázala, že během finanční krize v roce 2008 a po ní, mezinárodním korporacím a bankám bylo přiděleno, zdánlivě jako "finanční pomoc", přes 16 bilionů dolarů.

Senátor Bernie Sanders (Vermont) vnesl změny do zákona o reformě auditu Wall Street a tím pobízel vedení Office Accounting zasáhnout a vyšetřit. Po zjištění, že se vůbec první audit Federálního rezervního systému má konat v červenci, média byla na pozoru a téměř každý zpravodajský kanál o tom udělal článek nebo pořad. Nicméně výsledky auditu byly téměř úplně přehlíženy a to navzdory skutečnosti, že obrovská částka 16 bilionů dolarů byla přímo před očima.

V tiskové zprávě ze dne 21. července senátor Sanders řekl:
"Agentuře Spojených států by nemělo být dovoleno, aby "zachraňovala" cizí banky nebo společnosti bez přímého schválení Kongresem a prezidentem."


Dříve než kdokoliv začne křičet, že to, co se děje na Islandu zavání socialismem, připomeňme si, že zde ve starých dobrých Spojených státech jsou socializovány jen ztráty při zachování zisků v soukromých rukou. Je vrcholem pokrytectví tvrdit, že zatčení banksterů je socialismus.
Ve videu níže můžete vidět jak Cenk Uygur svým obvyklým nenapodobitelným stylem vysvětluje, jak moc se můžeme naučit ze zkušeností Islandu.


2012: Cenk říká, jak se můžeme poučit ze zkušeností Islandu (Eng titulky)AFP, květen 2010:

Island se snaží najít viníky krize - bankéři jdou k soudu

Hokur Hill (AFP) - 12.05.2010

Reykjavik - Rok a půl poté, co se na Islandu zhroutily velké banky a tím s sebou stáhly celou ekonomiku, policie zatkla velké množství předních bankéřů země. Dalším bývalým vedoucím pracovníkům a vlastníkům bank čelí žaloba o dvě miliardy dolarů.


Další zatýkání islandských bankéřů

20.ledna 2011.

Islandský speciální prokurátor pro případy související s bankovní krizí dnes potvrdil, že policie provedla několik zátahů a zatčení. Islandská centrální banka je jednou z institucí v rámci vyšetřování.
Speciální prokurátor Olafur Tor Hoksson řekl pro visir.is, že vyšetřování a prohledávání se koná v nejméně třech místech - centrální banka, Banka MR a banka Straumur ...


"At Crooks and Liars" Fotografie bývalých islandských bankéřů, kteří uprchli ze země po finančním kolapsu, byly přilepovány do pisoárů na veřejných místech. (AFP: Olivier Morin, soubor fotografií)Zdroj: http://www.dailykos.com  

2 komentáře:

  1. narkomafia tam patri
    http://www.fondsk.ru/news/2012/10/03/vsemirnaja-narkomafia-i-banki-vvedenie-v-temu-i.html

    OdpovědětVymazat