19. 9. 2012

Dolar už není jedinou petroměnou poté, co Čína oznámila prodej ropy za Yuan

Pastor Lindsey Williams, bývalý ministr pro globální ropné společnosti, při výstavbě plynovodu na Aljašce, oznámil 11. září nejvýznamnější událost, která bude mít vliv na americký dolar od počátku jeho vzniku jako měny. Poprvé od roku 1970, kdy se Henrymu Kissingerovi podařilo uzavřít obchodní dohodu s královským domovem Saudu na obchodování s ropou pouze v amerických dolarech, Čína oznámila svůj záměr obejít dolar v obchodování s globálními partnery a začala obchodovat s ropou s použitím své vlastní měny.
  

Lindsey Williams uvedl : "K nejdůležitějšímu dni v historii amerického dolaru od svého vzniku došlo ve čtvrtek, 6. září. V tento den se stalo něco, co zásadním způsobem ovlivní váš život, vaši rodinu, váš jídelní stůl a všechno, co si dokážete představit. "

Ve čtvrtek 6. září, Čína učinila oficiální prohlášení. Oznámila, že bankovní systém je připraven, všechny komunikační i výpočetní systémy jsou připraveny a od tohoto dne, každá země na světě, která by chtěla kupovat nebo prodávat surovou ropu za nějakou jinou měnu než americký dolar, může použít čínskou měnu.

Toto čínské oznámení je jedním z nejdůležitějších změn v globálním hospodářském a měnovém systému, ale média o něm mlčí. Důsledky tohoto kroku jsou obrovské a může se to stát i katalyzátorem, který nakonec dokáže zbavit dolar jeho piedestalu světové rezervní měny a změnit všechny dodneška známé struktury získávání energie pro svět.

Ironií je, že 6. září, dolar oslabil svůj index z 81,467 na dnešních 79.73 cenových bodů. Když se analytici zaměřovali na to, co se děje v eurozóně a čekali signály stimulování z Federálního rezervního systému, nebylo náhodou, že ve stejný den od prohlášení Číny, začal dolar ztrácet půdu pod nohama.

Vzhledem k tomu, že Čína není přirozeným producentem ropy, otázkou mnoha lidí je, kde tato asijská velmoc vezme dostatek ropy k podkopání hegemonie dolaru? Na tuto otázku Lindsey Williams také odpověděl. Williams poukazuje na nové obchodní dohody, podepsané dne 7. září mezi Čínou a Ruskem, podle kterých Rusko souhlasilo prodávat ropu do Číny v jakémkoliv množství.

Lindsey Williams: "Toto se ještě nikdy nestalo v celé historii ropy. Od té doby, co se stala motivační silou celé americké ekonomiky se všechno točí kolem ropy. A od té doby, co se stala motivačním faktorem v naší ekonomice ... nikde, nikdy a nikým na světě není ropa prodávána bez amerického dolaru."


"Ropa je standardní měnou světa. Ani euro ani libra ani dolar. V ropě se převádí více peněz než v jakémkoli jiném produktu."

"V pátek 7. září, Rusko oznámilo, že od této chvíle bude dodávat do Číny jakékoli množství ropy, bez ohledu na to, kolik bude potřeba. Rusko bude prodávat ropu do Číny bez použití amerického dolaru."

Dva nejmocnější nepřátele americké ekonomiky, společnými silami zaútočili na hlavní ekonomickou baštu, díky které si Amerika držela status nejsilnější ekonomické síly. Jakmile většina světa začne obcházet dolar a kupovat ropu za použití ostatních měn, tak na americký národ dopadne celá váha státního dluhu a snížení výrobní kapacity.

Tato nová dohoda mezi Ruskem a Čínou bude mít také velký vliv na Írán a zbytek Blízkého východu. Americké sankce proti Íránu již nebudou mít velký vliv. Írán se teď jednoduše může přeorientovat na Čínu a prodávat jí ropu v Yuanech a také využit tuto měnu pro obchod se zdroji nezbytnými pro podporu své ekonomiky a jaderného programu.

Svět se změnil, ale politici libující se ve své velkoleposti i Wall Street neřekli ani slovo. Hlavní úder na americké impérium a postavení dolaru jako světové rezervní měny byl proveden dne 6. září. Čína a Rusko se nyní stanou regulátory energie a budou tak řídit novou petroměnu.


Zdroj : http://www.examiner.com


  

Žádné komentáře:

Okomentovat