3. 9. 2012

Facebook vyhlásil válku "falešnému lajkování"

Vedení Facebooku vyhlásilo válku "falešnému lajkování". Společnost se snaží udržet svou pověst uprostřed rostoucí nedůvěry trhu, který poslal akcie sociální sítě do hlubokého mínusu.Facebook chce demonstrovat, že hraje podle pravidel. V nedávné době se v médiích objevily zprávy, že některé společnosti používaly speciální software, který umožňoval zvyšovat počet "lajku" nebo je dokonce kupovaly. Sociální síť, která má více než 900 milionů zaregistrovaných lidí, by samozřejmě mohla mít obrovské peníze propagováním výrobku bohaté klientely.

Facebook zaujal oficiální postoj, že žádné obchodování s "lajkama" nebude. Pokud jde o software, hledají se mezery v ochraně Facebooku a je údajně učiněn vážný pokrok.

Nedávno novináři BBC zaregistrovali v sociální sítí neexistující společnost Virtual Bagel Ltd a prokázali, že velké množství "lajku" podobným společnostem dávají uživatele z Egypta a Filipín.

Manažeři Facebooku tvrdí, že některé "lajky" budou nyní mazány automaticky. Když se tak stane, bude zajímavé sledovat, kdo hrál fér, a kdo podváděl. Pokud někdo z velkých hráčů na trhu investoval hodně peněz do takových programů, může to vést ke skandálu. Sociální síť by měla však skutky přesvědčit trh, že robotický systém pro identifikaci "lajku" funguje.

Začátkem tohoto roku Facebook připustil, že 5-6% účtů v systému můžou být falešná. To znamená, že téměř 54 milionů uživatelů sítě skrývají pravdivé informace o sobě nebo jsou roboti.

Zdroj : http://www.vestifinance.ru
Žádné komentáře:

Okomentovat