3. 9. 2012

Rusko do roku 2018 vyvine novou mezikontinentální raketu

V Rusku do roku 2018 bude vytvořena nová těžká mezikontinentální balistická střela. To uvedla agentura RIA Novosti v pondělí, 3. září, s odvoláním na velitele strategických raketových sil (SMF), generálplukovníka Sergeje Karakayeva. Podle něj je konstrukce rakety již v plném proudu.Dříve Ministerstvo obrany oznámilo plány o vytvoření nové rakety na těžko kapalné palivo v nasazení proti protiraketové obraně (BMD) v Evropě.

Podle Karakajeva, budování malých raket na pevné palivo nemusí stačit k překonání protiraketové obrany možného nepřítele. Pro tyto účely je vhodnější používat rakety na tekuté pohonné hmoty s vlečnou hmotností asi 100 tun. Nasazení těchto raket se používá pouze ze Silo launcheru.

K dnešnímu dni Ministerstvo obrany už dvakrát (27. září 2011 a 23 května 2012) provedlo test nové mezikontinentální balistické střely na tuhé palivo. První test se nezdařil. Ve druhé zkoušce, střela, vypuštěna z města Pleseck, úspěšně dorazila na předem určené místo na poloostrově Kamčatka.

O zkoušce nové rakety v květnu není známo mnoho. Jak bylo oznámeno, prototyp běží na novém raketovém palivu, které snižuje dobu práce motoru během posilovací fáze letu. Tohle ovšem zvyšuje šanci na průlom protiraketového systému nepřítele. Anonymní zástupce Ministerstva obrany zkoušku přiřadil k sérii testů nových hlavicových mezikontinentálních balistických řízených střel "Yars". 


Zdroj : http://telegrafist.orgŽádné komentáře:

Okomentovat