30. 9. 2012

Západ proti Kaddáfí: vražda po smrti

Muammar Kaddáfí byl sadista, zvrácenéc a pedofil. Tak zobrazily lídra Libyjské Džamahirie v knize Annick Coejanové, novinářky francouzského vydání Le mond. Co je to - hrozná Pravda o diktátorovi Libye, nebo ještě jeden kruh informační války Západu proti arabským zemím?

  
Kniha s názvem Oběť v harému Kaddáfího «Les proies dans le Harem de Kadhafi» (Éditions Grasset) je věnována sexuálním zločinem svrženého a zabitého vládce Libye. Vypadá tu jako mrzký sadista a zvrácenec, pro kterého bylo násilí obvyklá věc. Z knihy vyplývá, že v harému Kaddáfího byly dokonce uneseny nezletilé dívky. Jak se informuje, o těchto zločinech se zjistilo v procesu prostudování elektronického archivu Kaddáfího.

Na skandální publikaci už zareagovali lidé, kteří osobně znali plukovníka. Připomínají, že to není první pokus očernit památku mrtvého Kaddáfího. Proč se obvinění nezjevilo spíše, kdy byl libyjský lídr ještě živý? - Ptá se spisovatel a politolog z Ománu a přítel Kaddáfího Ali ben Massud:

- Pro ty, kdo zabil vedoucího činitele Libye, nestačilo ho fyzicky zlikvidovat, třeba ho zničit i morálně. Osobnost Muammara Kaddáfí, jeho nesporně silné stránky a morální hodnoty jsou o nic méně nebezpečné pro ně, jako je jeho fyzická existence.

Proto ho zpočátku zabili a nyní se snaží udělat tak, aby u lidí nezůstalo o Kaddáfím v paměti nic dobrého.
V samotném Francii reagují na vydání knihy dost prudce. Zdaleka ne všechny Francouze se podařilo přesvědčit, že loňská operace NATO proti Libyi byla "jedinou spásou" pro libyjský národ. Dosud se nedá přesně zhodnotit rozsah toho, co se stalo a nedají zjistit skuteční viníci toho, že takové rozhodnutí bylo přijato, řekl v interview pro Hlas Ruska francouzský novinář a předseda jedné z největších sociálních sítí Fondateur du Réseau Voltaire Thierry Meyssan:

- V libyjské válce zahynulo skoro 160 tisíc osob. Pouze v jedné operaci NATO dobytí Tripolisu zahynulo 40 tisíc osob. Deník Le Monde podpořil nezákonný ozbrojený vpád a účastnil se rozsáhlé dezinformační kampaně. Nyní se snaží svou pozici omluvit. Bez vážných argumentů v otázce řízení země plukovníkem Kaddáfím, došli tito lidé až k urážkám na adresu člověka, který nemá možnost hájit své dobré jméno, protože zemřel.

Meyssan se domnívá, že pokud má charakteristika "diktátor" na zřeteli rozsáhlé vraždy, dalo by se to spíše použít vůči většině západních lídrů. Prezident USA Barack Obama například otevřeně přiznává, že každé ráno je přítomen na pracovní poradě, na níž se určuje počet budoucích obětí v různých zemích ze "zóny amerických zájmů". I evropští lídři, kteří vyslali vojska do Libye, nemohli nechápat, že jejich jednání způsobí ztráty mezi civilním obyvatelstvem.

Zdroj : http://slovak.ruvr.ru


  

Žádné komentáře:

Okomentovat