26. 10. 2012

21 příznaků toho, že globální ekonomická krize přejde na novou úroveň

Světová dluhová krize přechází do nové nebezpečné fáze svého vývoje. Bohužel, většina Američanů si to stále neuvědomuje, jelikož většina událostí probíhá v zahraničí a americké finanční trhy jsou na vzestupu. Skutečnost, že globální ekonomická krize se právě teď vyvíjí pomalu, neznamená, že nehrozí extrémní nebezpečí.

  


Níže je uvedeno 21 příznaků svědčících o tom, že globální ekonomická krize se chystá posunout na zcela novou úroveň ...

1. Předseda Bank of Israel Stanley Fischer řekl, že světová ekonomika se nachází "velmi blízko" recese.

2. Nedávno bylo oznámeno, že míra nezaměstnanosti v Řecku dosáhla historicky nejvyšší úrovně 25,1%. Podíl nezaměstnaných mezi osobami mladšími 24 let nyní přesahuje 54 %. Přitom v dubnu 2010 míra nezaměstnanosti v Řecku byla jen 11,8 %.

3. MMF varuje, že řecký dluh může být "restrukturalizován" znovu.

4. Švédský ministr financí Anders Borg řekl, že Řecko "pravděpodobně" opustí euro během příštích 6 měsíců.

5. Přibližně 40.000 vzteklých Řeků nedávno zaplnilo Atény, aby protestovali proti návštěvě německé kancléřky Angely Merkelové ...

Od studentů po důchodce, desítky tisíc řeckých demonstrantů zaplavili Atény, aby ukázali německé kancléřce Angele Merkelové pobouření v souvislosti s pokračujícími úspornými opatřeními v zemi.

Masy lidí otevřeně porušily vládou uložený zákaz protestů a jejich odhadovaný počet dosáhl 40 000. Mnoho z nich mělo v rukou transparenty, které znázorňovaly Merkelovou v nacistické uniformě. Davy lidi obsadily náměstí Syntagma před budovou parlamentu. Mladí lidé nosili masky a házeli kameny na policii, která odpověděla slzným plynem.

Orgány uvedly do pohotovosti 7000 policistů, vodní děla a vrtulník. Pro zajištění bezpečnosti německé vůdkyně byli na střechách budov umístěni odstřelovači.

6. Roste znepokojení ohledně dluhové krize v Argentině.

7. Očekává se, že poměr veřejný dluh / HDP dosáhne tento rok v Itálii hranice 126 % . V Řecku by hranice mohla vzrůst až na 198 % a v Japonsku na 237 % .

8. Agentura Standard & Poor snížila rating španělského dluhu na úroveň "BBB-", což je jen o jeden bod výše než "odpad".

9. V roce 2000 poměr celkového dluhu k HDP ve Španělsku byl 192 % . Do roku 2011 dosáhl 363 % .

10. Ze španělských bank se vyvádí rekordně velké množství peněz a mnoho z velkých bank v zemi se řítí k bankrotu.

11. Výrobní aktivita ve Španělsku se snižuje už 17 měsíců po sobě.

12. Na základě současných tendencí vyplývá, že do konce roku 2013, ceny nemovitostí ve Španělsku klesnou o dalších 15 % .

13. Nezaměstnanost ve Francii rostla po dobu 16 měsíců a nyní je na úrovni nad 10 % .

14. Existují náznaky poukazující na skutečnost, že Švýcarsko se připravuje na "nepokoje" po celé Evropě.

15. Bývalý ekonom Evropské centrální banky řekl, že ECB se dostala do stavu "paniky", když se zoufale snaží vyřešit evropskou dluhovou krizi.

16. Podle poslední zprávy Mezinárodního měnového fondu v příštích 14 měsících, budou evropské banky nuceny prodat aktiva ve výši 4,5 bilionu dolarů, aby splňovaly nové přísné kapitálové požadavky.

17. V srpnu poklesl americký export na nejnižší úroveň od února loňského roku.

18. Profesor ekonomie Barry Aykengrin je velmi znepokojen tím, co čeká americký akciový trh:

"Jsem znepokojen tím, že akciové trhy ve Spojených státech, mimo jiné, předbíhají ekonomický růst."

19. Za jeden týden, končící 3. října investoři vyvedli z podílových fondů přes 10 miliard USD. Celkem za rok v USA z podílových fondů bylo vyvedeno více než 100 miliard dolarů.

20. MMF varoval, že existuje "znepokojivě vysoké" riziko ještě hlubší recese.

21. Snižování stavů ve firmách v dopravě je jedním z nejlepších signálů zpomalení ekonomické aktivity. To je důvod, proč vyvolalo obavy oznámení, že FedEx (mezinárodní expresní doručovací služba) má v plánu se v příštích měsících zbavit "několika tisíc" zaměstnanců. Podle agentury AFP, "na její podnikání má vliv zpomalení světové ekonomiky".

Kdo z toho těží? Ukazuje se, že někdo takový existuje. Třetí kolo kvantitativního uvolňování QE3 hraje do rukou velkých bank v USA, takže bohatí se stávají ještě bohatšími. Washington Post dále uvedl:

"Největší hypoteční věřitelé v USA, JPMorgan Chase a Wells Fargo, v pátek prohlásili, že se nechystají výrazně snižovat náklady na úvěry na bydlení spotřebitelům, a to navzdory skutečnosti, že informovali o růstu zisků z tohoto druhu podnikání."

To je zbytek federálních iniciativ na podporu ekonomiky. "Fed" utratí 40 milionů měsíčně, aby se snížily úrokové sazby z hypoték, což by mělo povzbudit Američany, aby kupovaly domy. Místo toho může tato politika vytvářet větší výhody pro banky, než-li pro dlužníky.

Ve třetím čtvrtletí jsou příjmy JPMorgan z hypoték o 57 % vyšší ve srovnání se stejným obdobím loňského roku a u Wells Fargo více než o 50 %.

Ale můžeme očekávat od Federálního rezervního systému něco jiného?

Američané se domnívají, že "Fed" zachrání ekonomiku jejich země, i když nemůže zajistit bezpečnost vlastní hotovosti. Ukazuje se že, "Fed" nedávno ztratil velké množství zbrusu nových 100-dolarových bankovek.

Nebo snad umožnění lidem krást peníze z jejich vlastních vozů je další způsob, jak se "Fed" snaží "stimulovat ekonomiku"?

V každém případě je pravdou, že ať se podíváte odkudkoli, udržovaní dlouhodobé existence ekonomiky a amerického finančního systému v jeho současné podobě bude velmi těžký úkol
Zdroj : http://theeconomiccollapseblog.com

  

Žádné komentáře:

Okomentovat