27. 10. 2012

Bundesbank odmítla poskytnout své zlato ke kontrole


  

Bundesbank odmítla poskytnout členům německého parlamentu Philipovi Misfelderu a Marcovi Vandervittsu příležitost prohlédnout německé zlaté rezervy, které jsou uloženy v Paříži a Londýně. Důvod: Centrální banky v Paříži a Londýně nemají k dispozici žádné vhodné prostory pro návštěvy.

Německá federální banka Bundesbank nedovolila členům německého parlamentu Philipovi Misfelderovi a Marcovi Vandervittsu zkontrolovat německé zlaté rezervy, které jsou uloženy v Paříži a Londýně. Podle největšího německého deníku Bild-Zeitung (pondělní vydání) člen představenstva Bundesbank Karl-Ludwig napsal dopis dvěma poslancům ve kterém píše, že centrální banky v Paříži a Londýně nemají k dispozici žádné vhodné prostory pro návštěvy.

Philip Misfelder chtěl také v únoru zkontrolovat německé zlaté rezervy uložené ve Fedu v New Yorku, ale neuspěl. Teď chce, aby bylo totéž učiněno v Londýně a Paříži. Tato iniciativa je spjata s ostrou kritikou odborníků v oblasti účetnictví a federálním účetním kontrolním úřadem Německa, a týká se skladování německých zlatých rezerv v zahraničí.

Zdroj :  http://www.mmnews.de  

Žádné komentáře:

Okomentovat