28. 10. 2012

Čína, Rusko a Spojené státy zakládají společnou ratingovou agenturu

Tři ratingové agentury z Číny, USA a Ruska společně zakládají novou ratingovou agenturu kvůli konkurencí se současnými lídry a podpoře nezávislosti.
  

Ve středu bylo oznámeno, že Univerzální kreditní ratingová skupina bude založená čínskou Dagong, americkou ratingovou agenturou Egan-Jones a ruskou RusRating. Ve zprávě Xinhua News Agency uvedla, že v průběhu příštích šesti měsíců se v Hong Kongu otevře sídlo společnosti.

V prohlášení se uvádí, že skupina bude investovat do soukromých organizací, které nemají střet zájmů s kreditními ratingy a nebude představovat žádný stát nebo skupinový zájem.

Prezident ratingové agentury Dagong Tszyanchzhun Guan vyzval ke změně stávajícího mezinárodního ratingového systému, který kritizoval.

"Jako hlavní poskytovatele hodnocení, která jsou založená na globálních finančních tocích, tři hlavní americké ratingové agentury nevyhlásily poplach pří finanční krizi, a dokonce přispěly ke zhoršení," řekl.

Americká "Big Three" Standard and Poor, Moody a Fitch se dostaly pod palbu kritiky, co se týče jejich důvěryhodnosti v průběhu globální finanční krize.

Prezident agentury Egan-Jones Sean Egan říká, že zbytečně optimistický kreditní rating vedl k finanční krizi a současný mezinárodní systém hodnocení již nesplňuje požadavky investorů.

Guan Tszyanchzhun se domnívá, že nová ratingová agentura zajistí spravedlivé a přesné informace o dlužnících, stanoví nové mezinárodní standardy pro úvěrové hodnocení a přispěje k nezávislému globálnímu ratingovému regulačnímu systému.

VIDEO ZDE

Zdroj : http://www.thestandard.com


  

Žádné komentáře:

Okomentovat