30. 10. 2012

Syrské dívky jsou údajně prodávány saudským a katarským šejkům

Ve zprávách ze Sýrie je hlášeno zvýšené riziko pro syrské ženy a dívky. Říká se, že obchodníci prodávají dívky, žijící v uprchlických táborech poblíž hranic s Jordánskem, saudským a katarským šejkům.

  

Podle zpravodajského webu Arab Times, obchodníci si své oběti vybírají z dívek žijících v příhraničních oblastech Sýrie, pak je pašují přes hranice s Jordánskem a prodávají šejkům ze Saúdské Arábie a Kataru.

Podle jordánského úřadu registrujícího manželství v prvním pololetí tohoto roku, bylo 189 formálních a 270 neformálních manželství se syrskými dívkami.

Sýrie zažívá nepokoje od března 2011, když byly útoky dobře ozbrojených skupin na syrskou policii a pohraniční stráže hlášeny z celé země.

Jakmile protesty vystupňovaly do ozbrojených střetů byly zabity stovky lidí, včetně zástupců bezpečnostních sil. Vláda obviňuje z těchto zabití nelegální ozbrojené skupiny a zdůrazňuje, že nepokoje jsou řízeny ze zahraničí.

Saudská Arábie, Katar, Turecko a USA podporující teroristy a povstalecké skupiny v Sýrii, doslova zmařily mírovou iniciativu Organizace Spojených národů  s cílem svrhnout vládu prezidenta Assada.


  

Žádné komentáře:

Okomentovat