27. 10. 2012

V Austrálii nalezena čerstvá várka padělaných zlatých prutů

Asi před měsícem vyšlo najevo, že na Manhattanu byly objeveny zlaté cihly plněné wolframem. Skandál se zlatem plněným wolframem začal exponenciálně růst, když v chodu vyšetřování australského kanálu Seven News bylo nalezeno 300 padělaných zlatých prutů Perth Mint a také čínská továrna vyrábějící falešné zlato.


  

Vyšetřovatelé incidentu mohli koupit 300 zlatých slitků vyrobených v Číně, váhou o jedné unci za celkovou částku 300 dolarů.

Informuje samotný kanál Seven News:

Australská mincovna zavolala federální policii poté, co bylo kanálem Seven News prokázáno, že jejich zlaté cihly se falšují.

Vyšetřování odhalilo čínskou "falešnou" továrnu, která produkuje velké množství falešných prutů a dokonce australské mince, které pak prodávají za pakatel od jejich nominální hodnoty.

Jedná taková cihla by měla stát 1700 dolarů.

"Jsou chudáci, kteří koupili padělky a mysleli si, že to je opravdu dobrý obchod", řekl představitel Perth Mint, Ron Curry.

Ve Wenzhou, v jiho-východní Číně, byl učiněn podezřelý objev po prohlídce jedné z továren, která se zabývala výrobou medailí a odznaků.

Na přední straně je vyraženo "Perth Mint Australia" a na druhé straně klokan, kopie podobná skutečnému provedení použitého mincovnou.

Průvodce odpovídal následovně, když mu začali klást otázky o postupu.

"Nejdříve postříbříme a pak pozlatíme", řekl.

To, co by mělo stát 510 000 dolarů, jsou ve skutečnosti falešné pruty, které kanál Seven News koupil za 300 dolarů (kus za dolar).

Čína je již dlouho známá tím, že falšuje západní produkty, ale tohle je něco jiného, jelikož takovéhle padělky mohou potenciálně způsobit mnoho škody.
  

Žádné komentáře:

Okomentovat