29. 11. 2012

15 faktů o hladovění v Americe

Po celé Americe existují miliony lidí, kteří během letošních svátků nebudou mít co jíst a budou hladovět. Dokonce i teď, když většinu země zasáhl každoroční rituál nespoutaného konzumu, více rodin než kdy jindy nebude mít dostatek jídla, aby se nakrmily. Počet lidí sedících na potravinových lístcích prolomil všechny rekordy.
  

Zde je 15 srdcervoucích faktů o hladovění v Americe:

1. Podle výpočtu, počet sedících na potravinových lístcích Američanů převyšuje celkový počet obyvatel jednotlivých států, jako jsou Aljaška, Arkansas, Connecticut, Delaware, DC, Havaj, Idaho, Iowa, Kansas, Maine, Mississippi, Montana, Nebraska, Nevada, New Hampshire, New Mexico, North Dakota, Oklahoma, Oregon, Rhode Island, Jižní Dakota, Utah, Vermont, západní Virginie a Wyoming.

2. V říjnu 2008 byl počet Američanů sedících na potravinových lístcích 30,8milionu lidí. V srpnu roku 2012 se tento podíl zvýšil na 47,1 milionu.

3. Nyní je každý sedmý Američan a každé čtvrté dítě v USA na potravinových lístcích.

4. Předpokládá se, že polovina všech amerických dětí bude na potravinových lístcích alespoň jednou před tím, než jim bude 18 let.

5. Podle nových údajů vydaných „U.S. Census Bureau“, počet Američanů žijících v chudobě vzrostl v loňském roce na nový rekord - 49,7 milionu lidí.

6. Počet Američanů žijících v chudobě každý rok roste o 6 milionů.

7. Dnes dostává každý čtvrtý zaměstnaný člověk ve Spojených státech plat, který je na nebo pod federální hranicí chudoby.

8. Podle „U.S. Census Bureau“ je míra chudoby mezi dětmi ve Spojených státech asi 22 procent.

9. Celkově asi 57 procent všech dětí ve Spojených státech žije v domech, které jsou považovány za domy s nízkými příjmy nebo chudé.

10. Dnes se v USA asi sto milionů Američanů považuje buď za chudé nebo jsou na prahu chudoby.

11. V Kalifornii se od roku 2007 počet dětí žijících v chudobě zvýšil o 30procent.

12. Počet rodin bez domova se v oblasti Washington DC (jedna z nejbohatších oblastí v zemi) od začátku poslední recese zvýšil o 23 procent.

13. Více než 20 milionů dětí v USA závisí na školních obědech, které je zachrání před hladověním.

14. V současné době, více než sto milionů Američanů jsou členy alespoň jednoho z federálních sociálních programů.

15. Podle „Natural Resources Defense Council“ se asi 40 procent všech potravin v Americe vyhazuje spotřebitelem nebo gastronomickými podniky nebo zůstane nesklizeno na farmě. 


Zdroj : http://theeconomiccollapseblog.com


  

Žádné komentáře:

Okomentovat