28. 11. 2012

7 věcí, které možná nevíte o ruském kyberkriminálním trhu

Společnost „Trend Micro“, která se specializuje v oblasti informační bezpečnosti, nedávno uveřejnila zprávu o kyberkriminálním podsvětí Ruska, kde byl mimořádně zajímavý materiál.  

Tento článek je založen na údajích získaných z on-line fór a služeb, které jsou používány ruskými pachateli počítačové kriminality a také na informacích, které hackeři zveřejnili o své vlastní činnosti.

Musíme říci, že to nejsou žádní amatéři. Hovoříme tu o lidech, pro které to je profese a způsob života.

Pokud pravidelně procházíte populární počítačová kyberkriminální fóra, například antichat.ru, xeka.ru, a cardingcc.com, nic z toho pro vás nemusí byt novinkou. Pokud však vlastníte firmu s cennými daty, a v naší době do této kategorie spadá praktický každá společnost, tak v tomto článku najdete některé věci, které byste měli vědět.

Takže zde je seznam sedmi věcí, které možná nevíte:

1. DDoS útoky stojí jen deset dolarů za hodinu. Pokud nejste obeznámeni s tímto fenoménem - jsou to kybernetické útoky, které neumožňují uživatelům normálně používat web. S jejich pomocí není možné získat cenné informace a jsou použity pouze pro ochrnutí webových stránek či firemních počítačů. Tohle stojí jen deset dolarů za hodinu.

2. Největší poptávka u spammerů je po databázích, účtech na fórech a sociálních sítích. Rozeslat jeden milion spamů stojí jen deset dolarů, ale cena se zvyšuje v závislosti na hodnotě použité databáze. I když je jasné, že úspěch této činnosti závisí na tom, jak kvalitní rozesílání spamu je.

3. Dokonce i hackeři musí vyzkoušet svůj škodlivý software proti antivirovým programům. Prostě chtějí vědět, zda jejich program zabrání odhalení, a to stojí peníze. Cena za tuto službu je asi 30 dolarů měsíčně, ale „hackeři mají tendenci být velmi opatrní při přístupu k takovýmto službám, jelikož to může být informační past antivirových společností, vytvořena pro sběr informací o škodlivých souborech, které oni testují“.

 4. Trojany stále žijí a daří se jím dobře. Hackeři dnes hlavně loví hesla na ICQ, seznamy kontaktů, důvěrné dokumenty, čísla bankovních účtů a účty na fórech a sociálních sítích. Jednoduchý trojan může stát osm dolarů a specializovaný, určený pro práci s konkrétní aplikaci může být dražší než samotná aplikace. Vyšší sázky - vyšší cena. Trojan, který zachytí hesla pro online bankovnictví může stát tisíce dolarů.

 5. Mezi nejčastější cíle hackerů patří e-mailové účty a účty v sociálních sítích. Podle „Trend Micro“ se hacknuté účty internetových stránek a fór objevují méně často. Ale celková poptávka po těchto službách je velmi vysoká: „Poptávka je tak velká, že trh v hackerském podsvětí je doslova přeplněn reklamami na hackerské služby.“

6. I přes obrovský rozkvět mobilních technologií, jsou SMS podvody vzácné a to z větší části kvůli vzniku internetu a jednodušších způsobů, jak vydělat peníze. Mohou však být užitečné pro aktivaci dalších služeb prostřednictvím SMS. Rozesílání SMS spamu 10 tisícům lidí stojí jen 150 dolarů.

7. Existuje dokonce i trh naskenovaných dokumentů, ať už to jsou cestovní pasy nebo řidičské průkazy. Nejsou však určeny pro účely, pro které byste si mohli myslet. Cílem není informace, které obsahují, ale možnost potvrdit identitu uživatele služeb, které vyžadují takové potvrzení. Přístup k vašemu účtu na PayPal je cennější než barva vašich očí. „Kopie naskenovaných dokumentů se perfektně prodávají a někteří dokonce nabízejí služby úpravy naskenovaných dokumentů pomocí šablon“, píše „Trend Micro“.


Zdroj : http://www.zdnet.com

  

Žádné komentáře:

Okomentovat