26. 11. 2012

Co to tam ti Číňané zase staví?  
Po nespokojenosti s výstavbou obrovských tajemných struktur v poušti, buduje nyní Čína „interdimenzionální portály“ v centru jejich měst. Co je ve skutečnosti obří 157metrová ocelová konstrukce ve Fushun City v provincii Liaoning v severovýchodní Číně?

Je postavena z úžasných 3000 tun oceli a měla by v noci svítit. Je orámována 12000 LED žárovkami. Podle prohlášení na obecních úřadech Fushun City, tato kolosální konstrukce nedělá absolutně nic, ale působí jako rozhledna. Argumentují, že to je jen „landscape architecture“ jako je Eiffelova věž. V tomto vzorku „landscape architecture“ musíte použít čtyři výtahy, aby jste se dostali až na vrchol.

Čínská média ožila po přidání fotek této konstrukce jedním bloggerem na „Sina Weibo“, což je největší platformou pro „microblogging“ v zemi. Není divu, neboť konstrukce tohoto zařízení stála 16 milionů dolarů.
Podle úřadu městské výstavby Fushun City, „Circle of Life“ představuje „kulaté nebe a cestu k ráji v nebi“. Jak se staví k tomuto symbolu na internetu, můžete vidět na vlastní oči při pohledu na Photoshop koláž uvedenou na konci tohoto článku.Zdroj : http://gizmodo.com

  

Žádné komentáře:

Okomentovat