8. 11. 2012

Odtajněné dokumenty CIA a FBI potvrdily, že Izrael ukradl uran z USA pro vývoj svých jaderných zbraní

Nedávno odtajněné dokumenty ukazují, že izraelský režim ukradl jaderný materiál ze skladu obohaceného uranu v USA pro výstavbu první atomové zbraně Tel Avivem.  
Ústav pro blízkovýchodní politiku studoval stovky nedávno odtajněných dokumentů americké „Central Intelligence Agency“, Federálního úřadu pro vyšetřování a dalších agentur.

Studie zjistila, že Izrael používal své agenty speciálních služeb v USA stejně jako americké Židy k proniknutí do skladu s jadernými materiály Spojených států v průběhu let 1950-1960 a ke krádeži stovek kilogramů obohaceného uranu pro výrobu své první atomové bomby.

 Po desetiletích informační blokády Washingtonu, ministerstvo energetiky v roce 2001 nakonec potvrdilo, že z jaderného zařízení „Numec“ v Apollo v Pensylvánii bylo ukradeno 269 kg uranu.

V 50. letech USA podepsalo smlouvu o dozoru nad „Numec“ s americkým Židem, Zalmanem Shapiro, který byl později podezřelý z toho, že má vztahy s Tel Avivem.

Jedenáct let po jeho jmenování, v průběhu operace provedené čtyřmi agenty „Mossadu“, kterými byli Rafael Eitan, Avraham Ben-Dor, Ephraim Biegun a Avraham Hermoni, bylo ze závodu ukradeno 269 kg obohaceného uranu.

Mezitím, členové Kongresu a úředníci ministerstva energetiky přes varování o možné činnosti sabotáže a důkazech o infiltraci v jaderném zařízení, odmítli zrušit smlouvu o „Numec“ nebo to brát jako bezpečnostní hrozbu.

Od roku 1958, kdy Izrael začal budovat svoje zařízení „Dimona“ pro zpracování uranu a plutonia v Negevské poušti, se široce věřilo, že tam tajně vyrábí mnoho jaderných hlavic, které vydobyly Izraeli pověst jediného držitele těchto zbraní hromadného ničení na Blízkém východě.

Bývalý americký prezident Jimmy Carter uznal existenci arzenálu, který, podle něj, obsahuje od 200 do 300 jaderných hlavic.

S ohledem na růst západních obvinění proti íránskému jadernému programu, analytici pokládají otázku týkající se probíhající neochoty k projednání agresivní vojenské agendy Izraele jako hrozby pro regionální bezpečnost.

Zdroj : http://www.sott.net
  

Žádné komentáře:

Okomentovat