7. 11. 2012

Skupina občanů v Nizozemsku požaduje po centrální bance zveřejnit umístění zlatých rezerv své země

Nejprve Venezuela, pak Německo a nyní i Nizozemsko chce vrátit zlato zpátky.  
V důsledku rozhodnutí "German Federal Accountability Office" musí Německo navrátit a provést audit 150 tun svých zlatých rezerv, uložených ve FED v New Yorku během příštích 3 let. Skupina nizozemských občanů podala žádost centrální bance o sdělení informací "o objemu a místu skladování holandského fyzického zlata, a o rozsahu a povahy nároků, které se na něj vztahují".

Jeden ze signatářů petice Tom Lassing říká: "V posledních letech došlo ke ztrátě důvěry ve finanční systém a my jsme byli opakovaně podvedeni. Tak jsem řekl, že je to prostě potřeba udělat tak, aby centrální banky ukázaly, že zlato opravdu existuje."

"Nederlands Dageblad" píše:

Téměř 300 "dotčených nizozemských občanů" se připojilo k německé iniciativě poskytnout přístup k zlatým rezervám.

V petici vyžaduje civilní komise "úplné zveřejnění počtu a umístění fyzického zlata Nizozemska, včetně rozsahu a povahy nároků, které se na něj vztahují".

V Německu rostou obavy z počtu, ceny a kvality zlatých rezerv, jejichž audit se neprováděl po mnoho let. Pod vedením německého bulvárního deníku "Bild" začala německá média uvažovat o tom, zda je 3,4 milionu kg ingotů opravdu tam, kde se říká.

Holandsko začalo ukazovat stejnou obavu o situaci svých zlatých rezerv ve výši 612 000 kg. Zlato, z něhož je 10 procent uloženo v "De Nederlandse Bank" v Amsterdamu, je také umístěno ve FED v New Yorku, v Ottawě a také v Londýně.

Tom Lassing řekl, že centrální banky jednají nečestně, když zahalují tajemstvím zlaté rezervy.

Podle dalšího signatáře petice Harma van Wijka, pro audit existují veškeré důvody. "Spolehlivost politiků týkající se řecké otázky nebyla moc velká, takže místo politiky pštrosa s hlavou v písku, musíme pracovat na průhlednosti zlatých rezerv."

Jedním z problémů je, že devizové rezervy centrálních bank byly opakovaně znovu ukládány pomocí cenných papírů, týkajících se vlastnických práv na zlato a byly mnohokrát předávány z ruky do ruky. Někteří odborníci na komodity, jako je Eric Sprott trvají na tom, že v oběhu je mnohem více "papírového" zlata než je ingotů v bankovních trezorech. 

Zdroj : http://www.silverdoctors.com

  

Žádné komentáře:

Okomentovat