11. 11. 2012

Skutečná existence zlata není důležitá, důležité jsou pouze účetní záznamy

Když se minulý týden v novinových zprávách uvedlo, že Německo v letech 2000 a 2001 repatriovalo 1 000 tun svých zlatých rezerv z „Bank of England“ a v příštích třech letech bude repatriovat 150 tun zlata z „NY Fed“, probuzení účastníci si uvědomili, že hudba přestala dávno hrát a začali rychle popadat své „židle“ fyzického zlata.  
V současné době je nevyhnutelné, že lavina centrálních bank, hedgeových fondů a bohatých investorů po celém světě bude následovat příklad Venezuely a Německa a požadovat fyzické předání jejich zlata.

V překvapivě slabé a marné snaze zastavit nevyhnutelný nápor požadavků a žádostí o doručení a repatriaci, redaktor CNBC John Carney vydal zprávu, ve které argumentuje, že nezáleží na tom, zda „NY FED“ má zlato v trezoru nebo že „Bank of England“ je místo zlata zaplněna wolframem nebo je zlato zapůjčeno na dluh nebo nahrazeno něčím jiným a nebo dokonce to, zda vůbec existuje - jediná věc, na které záleží je, že FED má účetní záznamy, které uvádí, že tam zlato je:

„Ve skutečnosti, není vůbec důležité, zdá „NY FED“ má zlato německé centrální banky nebo je-li vůbec čisté. Pokud FED říká, že tam je, tak je to dobré pro všechny praktické účely, pro které se může hodit. Může být prodáno, půjčeno na dluh, použito jako záloha, použito pro krytí závazků nebo vykázáno jako bankovní kapitál bez ohledu na to, zda existuje či ne.“

Poté Carney začíná přesvědčovat o tom, že zlato neslouží k žádným faktickým otázkám, pokud by se „Bundesbank“ nerozhodla rozjet obchod s výrobou zlatých hodinek:

„Skutečná existence zlata není důležitá, pokud by se centrální banka Německa nerozhodla využít zlato v některých praktických věcech, neměnových účelech, například vyrábět hodinky.“

CNBC by velice chtěli, aby si investoři mysleli, že důležité jsou záznamy v účetních knihách a ne skutečné fyzické zlaté rezervy centrálních bank.

„Pro téměř všechny myslitelné operace není samotná existence zlata ve „Fort Knox“ nebo FED podstatná. Důležité je vedení záznamů. Takže zatímco FED říká, že Bundesbanka má zlato v hodnotě X, může banka jednat, jako kdyby zlato měla, i kdyby veškeré zlato pohltila černa díra.“

Alespoň je Carney racionální, aby poznal, co se stane, když půjde do tuhého:

„Jsem si jist, že Bundesbanka to chápe dobře, i když to nechápe německý soud. Není nic, čemu by prospěla inspekce zlata. Pokud tam je a je čisté, pak není žádný rozdíl v tom, jestli se o tom ví nebo ne. Pokud ne, výsledkem by mohl být naprostý chaos a důvěra v zlaté depozitáře centrálních bank se okamžitě vypaří.“

Není kouře bez ohně. Nicméně CNBC namísto toho, aby prozkoumala odkud jde kouř, tak předstírá hloupost a popírá samotnou existence kouře.

Bohužel pro FED a „Bank of England“, Hugo Chávez a nyní i „German Audit Court“ hrozí lavinou žádostí o vrácení fyzického zlata a repatriace.

Zdroj : http://www.silverdoctors.com
  

Žádné komentáře:

Okomentovat