27. 11. 2012

Úžasné skutečnosti, které pravděpodobně neznáte
  

Bytosti, které mohou přežít ve vesmíru


Tardigrades - mikroskopičtí vodní živočichové se segmentovaným tělem a osmi nohama, kteří jsou opravdu schopni přežít v extrémních podmínkách:

Snesou 1000 krát větší dávky záření než jakékoli jiné zvíře.

Cítí se dobře i při teplotě blízké absolutní nule (-273 ° C) a ve vařící kapalině při teplotě 150 ° C.

Přežijí i ve vesmíru.
Indičtí mniši mohou zvýšit svoji tělesnou teplotu na dostatečnou úroveň, aby mohli sušit mokrá prostěradla v chladné místnosti


Tento klášter se nachází v severní části Indie. Mniši teplem svého těla mohou sušit mokrá prostěradla ve zmrzlém pokoji. V experimentu s použitím techniky Tummo”, mnich vstoupí do stavu hluboké meditace, zatímco ostatní mniši namočili prostěradla ve studené vodě a házeli je na meditujícího.

Obyčejný člověk by tento test nepřežil. Ovšem netrvalo dlouho a z prostěradel se začala zvedat pára. O hodinu později byla prostěradla úplně suchá.


Pinball byl kdysi zakázáný


Pinball byl vynalezen koncem 18. století. Hráč pomocí tyče pouštěl bílou kouli, která se odrážela od překážek a padala do různých děr s různou hodnotou. V roce 1930 se pinball stal jednou z nejpopulárnějších her ​​na světě.

Ale začátkem 40tých let, primátor New Yorku LaGuardia Fiorelli zjistil, že studenti rozhazují v této hazardní hře, ve které vše závisí na náhodě, příliš mnoho peněz, které dostali jejich rodiče za těžkou práci. Od té doby až do roku 1974 bylo v New Yorku zakázáno hrát pinball.

Usnesením starosty byly provedeny razie po celém městě, tisíce strojů byly zabaveny a rozbity kladivy a zbytky hozeny do městských vodních toků.

Zákaz byl zrušen pouze úsilím Rogera Sharpe. Přinesl stroj na schůzi městské komise a oznámil, že míč přistane v určitém bodě herního pole ... což taky udělal.

Poté pinball už nebyl považován za hazardní hru, ale za zábavu vyžadující talent a zručnost.Ve vesmíru je více hvězd než nervových buněk v mozku všech lidí, co kdy žili na Zemi


Mozek obsahuje asi 100 miliard neuronů (buňky, které vytvářejí a přenášejí nervové impulsy). Jen v naší Galaxii je 200 až 400 miliard hvězd. Ve vesmíru je něco kolem 125-500 miliard galaxií. Počet lidí, kteří kdy žili na planetě, je asi 107 miliard. Takže počítejte.Steven Spielberg odmítl přijmout peníze za svoji práci na filmu “Schindlerův seznam”


Film o holocaustu, “Schindlerův seznam” je sedmý v seznamu nejlepších filmů v historii kinematografie. Nicméně, režisér a producent Steven Spielberg odmítl peníze za tuto práci. Řekl, že by to byly “krvavé peníze” a na znamení úcty k obětem holocaustu, zdvořile odmítnul jakýkoli pokus dát mu odměnu.

Film Schindlerův seznam získal Oscara v kategorii “Nejlepší režie” a “Nejlepší film”.

Můžete se zbavit škytání pomocí masáže anusu prsty


Zní to velmi divně, ale podle “National Institutes of Health” a “US National Library of Medicine”, masáž anusu prsty pomáhá zbavit se škytavky. 

Pří snímání žaludku 60 let starého muže s akutní pankreatitidou trpícího dlouhodobě škytavkou, jehož prášky ani jiné postupy nedokázaly zbavit této nemoci! Všechno bylo marné.

Pomáhala rektální masáž prsty, po kterých škytavka náhle zastavila. Nicméně po několika hodinách zase pokračovala, ale byla okamžitě zastavena stejným způsobem. Po tom nebylo pozorováno žádné opakování.

Tohle je druhý hlášený případ, kdy nezvládnutelná škytavka skončila po rektální masáži.Nesmrtelná medúza


Turritopsis Nutricula - jediný nesmrtelný tvor na Zemi. Medúza, která má schopnost měnit své staré buňky za nové. Po páření se stvoření vrátí do “dětství” a tento postup se může opakovat do nekonečna.

Za rodiště medúzy je považován Tichý oceán, ale tento druh se již dlouho šíří po celém světě.

Vzhledem k tomu, že přírodní smrtí medúzy Turritopsis neumírají, ale rozmnožují se, vědci se obávají, že tento druh může narušit rovnováhu oceánů.

“Vidíme tichou invazi medúz po celém světě”, stěžuje si Dr. Maria Miglietta z “Smithsonian Tropical Research Institute” v Panamě.Žena si vzala Eiffelovu věž


První láskou Eriky La Tour Effel byl Lanz - luk, který jí pomohl, aby se stala prvotřídní světovou lukostřelkyní. Také měla poměr s Berlínskou zdí. Žena říká, že po mnoho let měla intimní spojení s fragmentem stěny, který se uchovává v její ložnici.

To je jen začátek. V roce 2008, si vzala 37letá Erika Eiffelovu věž. V Paříži se konal svatební obřad, kterého se zúčastnili přátelé nevěsty, zejména pocházející z USA. Od té doby má žena tak divné jméno.Žárovka, která svítí milion hodin


V Livermore (California) existuje žárovka vyrobena v roce 1901, kterou od té doby nikdy nezhasínali!

V témž roce 1901 byla věnována majiteli “Power a Light Co” Dennisovi Bernalovi, který ji použil jako povinné noční světlo v místnosti, kde sídlila policie a hasiči.Socha Svobody byla nejdřív hnědá


Po stovky let pod mořskými větry, deštěm a prudkém slunci měděná kůže Sochy Svobody zůstala prakticky bez úhony. Studie ukázaly, že korozi je vystavena vrstva 0,005 (0.01 cm cca) palce ročně. Socha je pokryta měděnými plechy a byla původně hnědá. Pod vlivem vlhkosti kov nakonec zoxidoval a památka změnila barvu na zelenou.Žena byla těhotná 46 let a porodila mumii


Neuvěřitelný příběh Zary Abutalibove začíná v roce 1955, kdy ženě praskla voda a šla do porodnice. Tam před jejíma očíma umřela žena, která podstoupila císařský řez. Zara byla tak vyděšená, že běžela domů.

V marocké kultuře se věří, že dítě může žít dlouho v lůně matky, aby chránilo její čest. Zara tomuto mýtu o “spícím dítěti” pevně věřila.

S dítětem v děloze Zara chodila více než 40 let než ji nesnesitelná bolest v břiše donutila navštívit lékaře. Na porodním sále bylo “spící dítě” nalezeno pomocí ultrazvuku. Ukázalo se, že to bylo mimoděložní těhotenství.

Obvykle mimoděložní těhotenství končí přerušením nebo předčasným porodem, jelikož představuje nebezpečí pro život matky. Ale Zarino “spící dítě” z nějakého nepochopitelného důvodu bylo přijato ženským tělem za další orgán.Chipsy lze použít jako palivo pro oheň


Chipsy jsou extrémně hořlavé, takže mohou být použity jako palivo. A hoří dost dlouho, aby zapálily vlhké dřevo. Tajemství spočívá v oleji, kterým jsou chipsy napuštěny při vaření. Takže pokud se chystáte na piknik, nezapomeňte si vzít vetší sáček chipsů.“University of California” omylem prodala sochu, která stojí milion dolarů, za něco málo přes 150 babek


Vedení z “University of California” se dopustilo monstrózní hlouposti. Vyřezávanou mahagonovou sochu slavného afroamerického umělce Sargenta Johnsona o ceně více než milion dolarů, prodalo za 164 dolarů a 63 centů včetně daně.Člověk, který slyší barvy


Neil Harbisson - umělec, který absolutně nerozlišoval barvy. Toto onemocnění se nazývá “achromatopsia”. Do jedenácti let Neil ani nevěděl, že kromě černé a bílé na světě existují i ​​jiné barvy.

V 16ti se Neil rozhodl naučit kreslit. Studoval stupnici jasu (na základě černé a bílé), ale stále chtěl pochopit, co je to vlastně barva. Když se Harbisson dostal na přednášku o kybernetice od Adama Montandona na “University of Plymouth”, zeptal se, zda je možné vytvořit zařízení, které by mu pomohlo v rozeznávání barev.

Montandon přišel s jednoduchým zařízením, které se skládá z webové kamery, počítače a sluchátek. Speciální program převádí barevný signál do zvuku. Každá barva má svou vlastní hlasovou frekvenci. Nyní Harbison může doslova slyšet 360 různých barev, z nichž některé jsou k nerozeznání pro lidské oko.Jazyk modré velryby váží více než slon


Modrá velryba je největší zvíře na planetě. Dospělí jedinci mohou dosáhnout 23 až 30,5 m na délku a váží asi 150 tun. Je to výška 8 až 10ti podlažní budovy a hmotnost asi 112ti dospělých žiraf!

Největší suchozemské zvíře je slon, který v průměru váží asi tři tuny a to je méně než je jazyk modré velryby!Pavouk “Nephilengys malabarensis” kastruje sám sebe, aby unikl vražedné samici


Na vrcholné fázi páření tyto pavouci dokáží “urvat” své mužství a zdrhnout v době, kdy orgán pořád zůstává v těle samice a nadále vydává sperma.

Mezinárodní tým vědců nechal spářit 25 pavoučích dvojic a zjistil, že ve všech případech došlo k úplnému (88 procent či částečnému 12 procent) odlomení pohlavních orgánů. Při pitvách usmrcených pavouků se ukázalo, že odlomený orgán plní svou funkci ještě dlouho poté, co jeho majitel utekl do bezpečí a zvýšenou rychlostí přenáší sperma do těla samičky. Přenos spermií při takové “kopulaci na dálku” je dokonce efektivnější než v případě, že sameček setrvá na místě a nechá se sežrat. Ulomený orgán navíc zabraňuje tomu, aby se samička spářila s jiným samečkem. Bizarní strategie obětování tak nakonec přece jen dává smysl.Bláznovství, které nutí lidi se utancovat k smrti


Jev zvaný “chorea” nebo “Tanec sv. Víta” se objevil v Evropě mezi 14. a 17. stoletím. Skupiny lidí, někdy jejich počet dosahoval několika tisíc, najednou začaly předvádět podivné pohyby a nemohly přestat. Pronikavě vykřikovaly, křičely a zpívaly. Ujišťovaly, že měly vize a halucinace.

Jednou se tohle kolektivní šílenství stalo na mostě. Tancujících bylo tak moc, že ​​most nevydržel a spadl do řeky. Nejslavnější však byl jiný příběh, a to o ženě, která vyrazila tančit v ulicích Štrasburku. O pár dní později se k ní připojilo dalších 33 lidí. O měsíc později tancujících už bylo více než 400! Někteří z nich zemřeli na infarkt.

Více zde : http://leccos.comV zimě park, v letě jezero


Je to vzácný přírodní jev. Jedna z nejkrásnějších turistických tras v Rakousku se po dobu šesti měsíců promění v jezera o hloubce deseti metrů. V zimě je místo suché a je používáno pro pěší procházky. S příchodem léta led a sníh v horách taje a z parku se stává jezero.Během první světové války Francie postavila falešnou Paříž, aby oklamala Německo

Falešná Paříž byla postavena severněji od skutečné. Měla překazit německé plány a chránit skutečné město před zničením ze vzduchu.

Do falešného města byla zavedena elektřina, vybudovány budovy a dokonce nezapomněli na model Severního nádraží - nádraží, z něhož dnes jezdí vysokorychlostní vlakové spoje do Londýna.

Naštěstí se mazaný plán nakonec nepovedlo vyzkoušet. Válka skončila dříve než bylo falešné město dokončeno. Už dávno bylo demontováno jako zbytečné, ale fotky zůstaly.  

Žádné komentáře:

Okomentovat