4. 11. 2012

Vyhledávací systém US National Archives nyní blokuje všechny požadavky, ve kterých se vyskytuje slovo WikiLeaks

Vyhledávací systém US National Archives nyní blokuje všechny požadavky, ve kterých vyskytuje slovo WikiLeaks. Zástupci organizace, která získala celosvětové uznání kvůli zveřejnění utajovaných informací o americké vládě, již řekli, že US National Archives stále více začíná připomínat "Ministerstvo pravdy" z románu George Orwella "1984".  
Nyní, když lidé zadají WikiLeaks do vyhledávacího pole, systém vyhodí chybu. Informační zpráva, která se zobrazí na obrazovce říká, že žádost je blokována.

"Zákon o ochraně kyberprostoru" byl ve Spojených státech předložen k projednání již v roce 2010. Navzdory skutečnosti, že platným zákonem se nikdy nestal, vládní instituce, jako například Bílý dům, Národní knihovna kongresu, US Air Force a mnoho dalších, uzavřely svým zaměstnancům přístup k informacím z WikiLeaks.

Kdy začali v Národním archivu používat tuto "inovaci" není přesně známo, ale důvody rozhodnutí lze snadno uhodnout.

Washington si již delší dobu brousí zuby na hlavního informátora o amerických vojenských kampaních Juliana Assange, který se poslední čtyři měsíce nachází ve velvyslanectví Ekvádoru v Londýně, z něhož nemá možnost vyjít ven.

Ekvádor se v srpnu rozhodl poskytnout Assangeovi politický azyl, ale bezpečné odcestování ze země aktivistovi nebyli schopni zařídit. Assange je stíhán švédskými orgány, kteří jej obvinily ze sexuálního obtěžování, ale ve srovnání s tím, co by ho čekalo v USA, to není tak špatné. Pokud by se aktivista ocitl v rukou speciálních služeb USA, mohl by čelit nejen vězení, ale i trestu smrti.
  

Zdroj : http://russian.rt.com

  

Žádné komentáře:

Okomentovat