10. 12. 2012

Svět by mohl čelit ne přelidnění, ale naopak vylidňování

Zatímco vládnoucí třída i nadále podporuje mýtus o „přelidnění“, v reálném světě je zcela odlišná situace.
  

Ve skutečnosti se velice rychle blížíme k bodu, kdy porodnost klesne tak nízko, že skutečnou hrozbou bude nedostatek obyvatelstva.

O této skutečnosti se diskutovalo několik let v alternativních médiích a mezi statečnými vědci, kteří se nebáli jít proti vědecko-politickému establishmentu.

Nicméně, tento problém se stává velice aktuálním a výzkum potvrzuje to, o čem pořád mluví alternativní média.

Počet narozených dětí na světě za posledních 30 let zažívá prudký pokles. Pokud bude tento trend pokračovat, bude světová populace brzy na vrcholu a pak začne tajemný a nebezpečný pokles.Tohle se píše ve zprávě Světové banky:


Za posledních 30 let, míra růstu populace klesla z více než dvou procent na jeden a půl procenta ročně a odborníci očekávají, že tento trend bude pokračovat. V absolutních číslech počet obyvatel roste rychleji než kdy předtím. To se děje kvůli většímu počtu lidí než jaký byl dříve. V roce 1995 bylo asi 5,7 miliardy lidí, což je téměř dvakrát více než v roce 1970. V příštích 25 letech, tito lidé přidaly další 2,5 miliardy lidí a 90 procent z nich se narodilo v rozvojových zemích.


 Ve většině rozvojových zemí snížení úmrtnosti na 20 a více let předcházelo snížení porodnosti, což vedlo k rekordnímu růstu obyvatelstva o 3 nebo 4 procenta ročně. Od roku 1960, míra porodnosti v rozvojových zemích, stejně jako ve vyspělých zemích, začala prudce klesat (s výjimkou subsaharské Afriky a Blízkého východu). Dnes mají chudé země i nadále nejvyšší porodnost, ačkoli inklinují k menšímu počtu dětí než dříve.
Pokaždé, když se v celé historii počet obyvatel výrazně zvýšil, jak se to stalo v posledních několika stech letech, obyvatelům říkali, že populační růst povede k chaosu a k rozšířenému nedostatku zdrojů.

Samozřejmě, že tyto předpovědi se nenaplnily, protože populace Země má málo co do činění s nedostatky k nimž došlo na naší planetě.

Nedostatek zdrojů, který vede k mnoha z našich hlavních problémům je výsledkem jednání přítomných lidí na této zemi - pokud by se lidé vzájemně respektovali a respektovali životní prostředí, byli bychom schopni snadno uživit dalších 7 miliard lidí nad rámec toho, co už máme.Zdroje : http://theintelhub.com http://www.worldbank.org


  

Žádné komentáře:

Okomentovat