10. 12. 2012

Syrští rebelové: „Až skončíme s Assadem, budeme bojovat s USA“

Šokující článek Davida Endersa v „McClatchy Newspapers“ ukazuje, že ozbrojenci v čele povstání v Sýrii podporované západními státy jsou teroristé Al-Káidy, kteří zabíjeli americké vojáky v Iráku a otevřeně prohlašují svou touhu bojovat s USA, až skončí s Assadem.
  

Zpočátku orgány popíraly existenci teroristů Al-Káidy v Sýrii, později však byly nuceni přiznat, že tam jsou, ale snažily zahrát jejich roli jako nevýznamnou a nepředstavující povstání.

Nicméně, Enders říká, že skupina zvaná „Jabhat al Nusra“, která přímo souvisí s Al-Káidou se stala klíčovou ve front-line operacích bojujících s Assadem a že tato skupina stojí za nejtěžšími boji v bitvách po celé zemi.

„Jabhat al Nusra“ se přihlásila k odpovědnosti za řadu sebevražedných atentátů, sebevražedných bombových útoků a jiných útoků, které zabily stovky civilistů. Koncem minulého týdne se objevily šokující záběry jednoho z členů skupiny jak chladnokrevně popravuje vězně. Extremisté také okrádají křesťanské kostely a provádí rituální stětí hlav.

Článek citoval slova jednoho člena skupiny, který jasně uvedl : „Až skončíme s Assadem, budeme bojovat s USA!“

Novinář, který slyšel tento komentář si myslel, že to musí být nějaký vtip, ale to se dá jen stěží nazvat vtipem, když syrští povstalci ve dvou samostatných případech, hrdě pózovali pro kamery a pálili americkou vlajku.

Jeden z opozičních bojovníků nedávno hovořil o své touze vidět, jak nad Bílým domem vlaje vlajka Al-Káidy, když rebelové vítězně pochodují po celém regionu. Netřeba říkat, že v jeho případě toto prohlášení nevypadalo jako vtip.

Francouzský chirurg Jacques Beres, který pracoval v nemocnici v Aleppu, řekl, že alespoň polovina z bojovníků, kteří hledali pomoc kvůli zranění, byli teroristé Al-Káidy. Podle německého článku může být počet zahraničních bojovníků v Sýrii větší než 95 procent.

Článek říká, že přítomnost těchto teroristů v Sýrii „děsí USA a ostatní země Západu“, ačkoli zřejmě ne tak moc, soudě podle toho, že Obamova administrativa nedávno podepsala příkaz o pomoci rebelům ze „Svobodné syrské armády“ ve výši 200 milionů dolarů. 

Zdroj : http://www.infowars.com

  

Žádné komentáře:

Okomentovat