4. 12. 2012

V Dánsku jsou ženy s nízkými příjmy násilně nuceny jít na potrat
  

Sociální pracovníci v Dánsku nutí těhotné ženy s nízkými příjmy, aby se vzdaly svého druhého dítěte. Simon Jorgensenová popsala, jak ji v září 2011 její sociální pracovnice nutila jít na potrat. „Moje sociální pracovnice mi řekla, že pokud chci, aby dcera, kterou už mám zůstala se mnou, musím jít na potrat“,  řekla mladá žena v rozhovoru pro „Copenhagen Post“.

Několik právníků potvrdilo, že obce často nutí mladé ženy, jako je Jorgensenová, jít na potrat.

Lars Buurgard Sorensen, právník z města Brenderslev řekl, že takové ženy mu telefonují skoro každý den. Další právník, Rasmus Hedegaard Aarhus, potvrzuje slova svého kolegy s tím, že tyto telefonní hovory od žen, které jsou pod tlakem ze strany obce, dostává téměř každý měsíc. Právník považuje za urážlivé, že stát vyhrožuje mladé ženě tím, že přijde o své stávající dítě, pokud se neodváží jít na potrat.

Nicméně, sociální pracovníci v Dánsku nejsou přesvědčeni, že obvinění proti nim jsou oprávněná, uvádí „NewsBalt“.

Peter Bruges, ředitel sociálních služeb v Randers, kde dříve žila Jorgensenová, je přesvědčen o tom, že jeho podřízený, který mluvil s Jorgensenovou, měl právo zmínit potrat. „Myslím, že mluvit o potratu jako o možnosti je normální. To samozřejmě neznamená, že někoho nutíme, ale měli by si být vědomy možných následků, pokud se rozhodnou ponechat si další dítě.“Zdroj : http://3rm.info

  

Žádné komentáře:

Okomentovat