10. 1. 2013

Britská armáda je bezbranná proti hackerům z Ruska a Číny

Vojáci Spojeného království jsou schopni odrazit jakéhokoli nepřítele na zemi a na moři, ale jsou náchylní na útoky počítačových géniů. Členové poslanecké sněmovny volají na britské ministerstvo obrany, aby přijalo naléhavá opatření pro ochranu vojenských tajemství před Ruskem a Čínou.  
„Naše ozbrojené síly závisí na síti a komunikaci. Pokud kyber-útok poškodí síť, bude schopnost naší armády přijímat opatření podstatně snížena“, říká zpráva z poslanecké sněmovny k situaci na ministerstvu obrany.

Poslanecká sněmovna otevřeně nazývá hlavní zdroje možného útoku na počítače britské armády. „Hlavním zdrojem elektronických útoků jsou Rusko a Čína. Sbírají informace o akcích vlády a velkých podniků“, citují zprávu ze sněmovny noviny „The Guardian“.

Poslanci se obávají o bezpečnost vojenských tajemství Británie a vyzývají vládu Davida Camerona, aby přijala opatření k vytvoření systému kybernetické bezpečnosti utajovaných informací.

„Vláda by měla vypracovat podrobný plán, co dělat, když na takový útok dojde. Pokud žádný takový plán není, musí se vláda upřímně přiznat a okamžitě takový plán vytvořit“, říká zpráva sněmovny.

Britští vojáci by se měli starat nejen o ochranu jejich tajemství, ale také rozvíjet zbraně, které by neutralizovaly nepřátelské činy. Komise sněmovny vyzývá Camerona brzy přidělit ministerstvu obrany prostředky pro tvorbu útočné zbraně, která by mohla být použita v síti.

Úředníci na ministerstvu obrany říkají, že kritika vojenského útvaru není odůvodněná.

„Bereme ochranu našich informačních systémů velmi vážně. Máme širokou škálu režimů činnosti v případě kybernetických útoků“, řekl zaměstnanec ministerstva Dr. Andrew Murrison.

Analytici tvrdí, že v nejbližší době by britští vojáci neměli očekávat prostředky na ochranu. Podle deníku „Telegraph“, jen v loňském roce David Cameron nesplnil 70 slibů, které učinil svým voličům. Tento údaj nezahrnuje sliby poslanecké sněmovně, které britský premiér provádět taky nespěchá.

Zdroj : http://telegrafist.org/2013/01/09/34607/


  

Žádné komentáře:

Okomentovat