20. 1. 2013

Kim Dotcom spustil novou službu pro sdílení souborů, po MegaUploadu je tu prostě Mega  
Důvod k odchodu z Dropboxu MEGA asi zatím nepředstavuje. Webové úložiště s možnosti nahrávat, stahovat a sdílet soubory neumí zatím nic víc než právě jenom web. A čerstvě po spuštění spíš nefunguje.


MEGA, tak se jmenuje pokračování MegaUploadu a k nalezení je na https://mega.co.nz. „Větší, lepší, chytřejší, silnější a bezpečnější“ je podtitul služby na sdílení souboru, kterou spustil Kim Dotcom. Ta předchozí, MegaUpload, skončila po zásahu americké „spravedlnosti“.

Vznik nového cloudového úložiště Kim Dotcom oznamoval už poměrně dlouho, od tohoto víkendu je skutečností – získáte 50 GB prostoru prozatím omezeného pouze na přístup přes webový prohlížeč a nenápadné zmínky o tom, jak jsou vaše soubory šifrovány (přímo na vašem počítači) a zabezpečeny (trochu zábavně působí zmínka o generování 2048 bitového klíče s použitím „entropie“ z pohybů v myší, zejména v okamžiku, kdy myš leží nehnutě na stole a nic se nezaznamenává).

MEGA je (podle tam uváděných informací) umístěno na Novém Zélandu. Očekávejte tedy poněkud „delší“ cestu k cíli, ale nijak výrazně problematickou. Co se funkčnosti samotné služby týče, tak prozatím narazíte na problémy už s nahráváním souborů – „pending“ budete sledovat i desítky minut – i pro malé soubory. Podle komentářů na Twitteru je zájem o službu obrovský (viz @KimDotcom).

Pokud by vám nestačilo 50 GB, můžete si připlatit – 500 GB za 13.29 USD, 2 TB za 25.59 USD a 4 TB za 39.90 USD (měsíčně).

Daniel Dočekal

Zdroj : http://www.lupa.cz


  

Žádné komentáře:

Okomentovat