23. 1. 2013

Pětiletou Američanku obvinili z „terorismu“

Pětiletá dívka z Pensylvánie, která řekla, že zabije kamarádku z pistole, „střílející“ mýdlové bubliny, byla téměř vyhozena z mateřské školy. Vedení instituce ji obvinilo z hrozby terorismu.  
Její rodina si musela najmout právníka, aby zrušila obvinění. Počáteční obvinění proti dívce bylo formulováno jako „teroristická hrozba“. Ale později, když se její matka setkala s vedením instituce, byla formulace změněna na „hrozbu ublížit jinému“.

Podle právníka rodiny, Robina Fishera, je to zcela absurdní.

„Ta dívka netušila, co se stalo v Connectlcutu“, řekl Sandy Hook v rozhovoru pro „FoxNews“, s odkazem na tragické události ve škole, kde bylo zabito 26 lidí.

Pětiletá Američanka řekla své kamarádce, že ji zabije z dětské pistolky, v době, kdy skupina čekala na autobus. Po vyslechnutí těchto slov učitelka okamžitě prohledala dívce batoh, ale zjistila, že i ona zmíněná hračka Hello Kitty, o kterou se jednalo, tam není.

Další den administrace školky uspořádala v nepřítomnosti rodičů „výslech“. Podstatou bylo, že se projednávala teroristická hrozba, která se měla stát den předtím.

V důsledku toho, bylo dítěti po dobu deseti dnů zakázáno navštěvovat mateřskou školku.

Právník vzdělávacího okresu „Mount Carmel“, Edward Greco, řekl, že případ je přezkoumáván úředníky. Podle něj se správa vzdělávacích institucí nesmí zabývat disciplinárními opatřeními proti studentům.


Zdroj : http://russian.rt.com


  

Žádné komentáře:

Okomentovat