9. 1. 2013

Ruské námořnictvo se připravuje na největší cvičení za posledních deset let

Ruské námořnictvo se připravuje na konci ledna na největší cvičení za posledních deset let. Ta se budou konat ve Středozemním a Černém moři se zapojením severního, baltského, černomořského a pacifického loďstva.  

„V rámci cvičení se budou zkoušet taktické epizody nalodění personálu námořní pěchoty a výsadkářů na vykládací plavidla z nepřipraveného pobřeží na severním Kavkaze“, uvádí Úřad pro informace a Ministerstvo obrany.

Zdůrazňuje, že „jedním z cílů připravovaného cvičení je získaní praxe a přípravy personálu námořnictva v průběhu bojových výcvikových misí v Černém a Středozemním moři“.

Podle něj se „příprava na nadcházející cvičení prováděla se všemi typy a druhy loďstev už od prosince 2012 a zahrnovala průzkum prostorů pro cvičení, provádění přípravných školení velících důstojníků s prvky palného školení, jakož i akci protiteroristické a protipirátské činnosti“.

„V současné době operační skupiny lodí odplouvají do určených oblastí cvičení“, uvedl úřad.

Zdůrazňuje, že „cvičení ruského námořnictva v tomto měřítku se provádějí poprvé za desetiletí a jsou navrženy tak, aby zlepšily správu, údržbu a testování mezidruhových interakcí námořních sil ve vzdálené mořské oblasti“.

„Telegrafist.RF“ uvádí, že tímto gestem Rusko opět ukazuje svoji přítomnost ve Středozemním moři, poskytuje morální podporu syrské vládě a podtrhuje svůj rostoucí vliv na Blízkém východě.

Připomeňme si, že ještě nedávno se Irák de facto stal novým ruským spojencem v regionu, ruské ministerstvo zahraničí nyní pracuje s novým vedením Egypta, které je v protifázi s monarchiemi v Perském zálivu a může se také připojit do protějšího bloku.

Kromě toho, tato cvičení ukazují, že Rusko je připraveno hájit své zájmy kdekoliv ve světovém oceánu.

Zdroj : http://telegrafist.org

  


Žádné komentáře:

Okomentovat