10. 1. 2013

Thierry Meyssan: Administrativa USA se rozhodla opustit „Svobodnou armádu“

Francouzský filosof Thierry Meyssan vyjádřil názor, že americká administrativa se rozhodla opustit ozbrojené teroristické skupiny v Sýrii, nazývající sebe „Svobodná syrská armáda“, protože USA chtějí zahájit jednání s Ruskem o vyřešení krize v zemi v souladu s Ženevskou úmluvou.


  
V článku zveřejněném ve „Voltaire“, Meyssan poukazuje na to, že americká administrativa se rozhodla definitivně otočit stránku ve svých vztazích s tzv. „Svobodnou syrskou armádou“ a připomíná sarkastické prohlášení „Washington US National Intelligence Council“ o tom, že „globální džihád brzy zmizí“.

Meyssan uvedl, že na strategické úrovni je válka v Sýrii u konce, i přes neustálé podněcování akcí Evropany proti syrskému vedení, „Svobodná syrská armáda“ už nemá moc šancí na dosažení svých cílů. To znamená, že tok peněz a zbraní povstalcům už vyschl a většina z mezinárodní podpory je ukončena.

Podle něj, bude americká administrativa implementovat mírový plán v Sýrii, jakmile ji schválí Senát.

Jak řekl Meyssan, Obama očividně nijak nereagoval, když v horečce volební kampaně někteří jeho asistenti zabránili převést Ženevské dohody do praxe, ale po svém znovuzvolení, zahájil proces očisty, který smetl z politického stolu architekta války proti Sýrii, Davida Petraeuse.

Meyssan došel k závěru, že američtí spojenci jsou nuceni se ptát, zda nová dohoda neznamená to, že i oni zůstanou upuštění.


Zdroj : http://www.sana-syria.com
  

Žádné komentáře:

Okomentovat