27. 2. 2013

Vláda Bahrajnu zakázala dovoz masek Guye Fawkse
  

Vláda Bahrajnu podnikla neobvyklý krok - zakázala dovoz masek Guye Fawkse, symbolu Anonymous. Usmívající se černá a bílá maska se objevila poté, co byl v roce 2005 uveden film "V jako Vendeta". Vláda Bahrajnu nyní zjistila, že masky jsou symbolem vzpoury proti současné vládě.

Dovoz masek, které většina lidí považuje za neškodné, nařídil zablokovat ministr průmyslu Hassan Fakhro. Podle něj kdokoli, kdo i nadále bude dovážet masky do Bahrajnu, bude zatčen.

Rozhodnutí bylo přijato vzhledem k tomu, že během protivládních protestů demonstranti používali masky Guye Fawkse, aby zůstali anonymní, hlásí "Gazeta.ru."

Antivládní protesty, při kterých byly použité masky "Anonymous" proběhly v posledních letech v mnoha zemích, například v USA na protestech hnutí "Occupy Wall Street".

Je neznámo proč byla maska zakázána právě nyní. Podle internetových komiků ministr Fakhro teprve nedávno viděl film "V jako Vendeta" a zjistil celou hrůzu jeho konce. Také zůstává nejasné, jak bude sledován proces výroby masek přímo v Bahrajnu.

Zdroj : http://newsru.com


  

Žádné komentáře:

Okomentovat