14. 3. 2013

Americké tajné služby mají získat přístup k bankovním účtům Američanů

Barack Obama poskytne vládním agenturám plný přístup k datům na účtech vedených v amerických bankách. Nový zákon přichází po skandálním odcizení informaci o financích Michelle Obamové.
  

Americké tajné služby budou mít možnost spojit informace o zločinech, finanční údaje a údaje vojenské zpravodajské rozvědky pro sledovaní činnosti hackerů.

Nyní přístup k informacím na účtu má pouze FBI, ostatní útvary musí zaslat žádost do Sítě pro boj proti finanční trestné činnosti. Pouze ta dostává zprávy o "podezřelé činnosti" bankovních zákazníků - velkých převodech, možnému praní špinavých peněz a padělání dokumentů. Odteď databáze sítě bude integrována do databáze bezpečnostních služeb.

Projekt již vyvolal kritiku kvůli porušení soukromí osobních údajů, podle odborníku však není v rozporu se zákonem Spojených států.

Před několika dny bylo oznámeno, že hackerům se podařilo ukrást a zveřejnit finanční údaje amerických celebrit, mezi nimiž byla i manželka prezidenta USA, Michelle Obama, bývalá ministryně zahraničních věcí USA, Hillary Clinton, viceprezident Joe Biden, šéfové FBI a LAPD, a někteří herci a hudebníci.

Krádeže dat přiznaly tři vedoucí kreditní organizace v USA - Experian, Equifax a TransUnion.

Zdroj : http://telegrafist.org


  

Žádné komentáře:

Okomentovat