14. 3. 2013

Anonymous shromáždili hackery z celého světa kvůli kybernetickým útokům na Izrael

Hackerská skupina Anonymous a další aktivisté internetového prostoru plánují masivní kybernetický útok na Izrael, a hrozí „vyhnáním“ země ze sítě. Izraelské úřady vzaly hrozbu vážně a vrhly se na posílení ochrany jejich on-line prostoru.  

„Kybernetický útok proti Izraeli začne 7. dubna,“ píší Anonymous na svém Twitteru a apelují na hackery z celého světa, aby se připojili k operaci „OpIsrael“.

V Tel Avivu se na virtuální útok už připravují. „Tuhle akci zorganizovali v posledních několika dnech. To, co odlišuje tento plán od předchozích útoků, je právě organizovanost - Anonymous a hackeři z celého světa spojují své síly,“ řekl vydání Haaretz vedoucí izraelské vládní skupiny pro sledování on-line prostoru, Ofir Ben Avi.

Poprvé hackeři zaútočili pod sloganem „OpIsrael“ v listopadu 2012 během operace prováděné Izraelem v pásmu Gazy.

„We are Anonymous. We are Legion. We do not forgive. We do not forget. Expect us.“ uvádí se ve zprávě izraelské vládě.

Opakované kybernetické útoky byly již provedeny asi na 700 izraelských webových stránek, včetně státního systému, například stránky ministerstva zahraničních věcí či prezidenta.

Anonymous také zveřejnili osobní údaje 5 000 izraelských činitelů, včetně identifikačních čísel a osobních dopisů. Seskupení se účastnilo útoku, při kterém se na veřejnost dostaly osobní údaje 600 000 uživatelů populární izraelské poštovní služby Walla.

Zdroj : http//telegrafist.org


  

Žádné komentáře:

Okomentovat