27. 3. 2013

Do roku 2020 se počet dronů nad USA zvýší na 10.000
  

Podle odhadů Federal Aviation Administration (FAA) bude v roce 2020 na obloze nad Spojenými státy 10.000 dronů. Kongres požaduje po FAA aby do roku 2015 vypracovala pravidla občanského provozu malých dronů v národním vzdušném prostoru.

"Trh pro civilní bezpilotní letouny má skvělé vyhlídky. Existuje mnoho příležitostí pro mírové využití bezpilotních letounů. Do pěti let se po vývoji regulačního rámce očekává, že se objeví asi 10 tisíc těchto letounů po celých Spojených státech, "- říká se ve zprávě FAA pro rok 2012-2013

Phil Finnegan, ředitel podnikové analýzy společnosti Teal Group, která se specializuje na letecko - vesmírný průmysl, řekl, že letouny budou použity především na ochranu bezpečnosti. Podle dokumentů FAA se v průběhu příštích deseti let plánuje utratit 94 miliard dolarů na program civilních bezpilotních letounu.

Počínaje rokem 2007 Úřad pro civilní letectví vydal 1428 povolení pro použití letounu agenturami, společnostmi a dokonce i vysokými školy.

Moderní letouny mohou být vybaveny kamerami s vysokým rozlišením, různými druhy zařízení, které čtou poznávací značky, štěnicemi pro odposlouchávání atd. Velikost dronů může dosahovat pouze 50 cm, navíc výrobci se naučili maskovat drony pod ptáky.

Dnes jsou bezpilotní letadla střední velikosti aktivně využívány v USA při chytání zločinců, hašení lesních požárů a při záchranných operacích.

 Zdroj : http://russian.rt.com


  

Žádné komentáře:

Okomentovat