27. 3. 2013

Kypr zavádí bitcoin měnu
  

Země, která zažívá vážnou hospodářskou krizi, spustí bitcoin-bankomaty. Tohle hlásí portál „Now This News“. Místní orgány počítají se zavedením měny, která se používá pro on-line nakupování, hlásí RT.

Nedávno obyvatelům Kypru bylo zakázáno vybírat z bankomatu více než 100 € za den. Možná, že bitcoiny dočasně nahradí tradiční peníze. Elektronická měna je stále populárnější. Jeden Kanaďan se dokonce rozhodl prodat svůj dům za 5 750 bitcoinů, což odpovídá asi 400 000 dolarům.

Kyperská vláda je připravena přijmout nejvíce neočekávaná opatření, aby udržela nad vodou ekonomiku, která jde ke dnu velice rychle. Důvěra v euro klesla natolik, že orgány jsou ochotny zavést elektronickou měnu do oběhu.

Bitcoin (z anglického Bit - jednotka měření informací a Coin - mince) byla založena v roce 2009, nějakou osobou (nebo skupinou osob) pod pseudonymem Satoshi Nakamoto, jehož skutečná identita je neznámá. Právě on vyvinul protokol a první verzi klienta pro elektronické platby. Bitcoin není závislý na žádném měnovém centru, a dne 22. března tohoto roku jeho cena překročila 70 dolarů, takže se stal nejdražší měnou na světě. Očekává se, že kyperské bankomaty budou přijímat peníze výměnou za bitcoiny a naopak.

Zdroj : http://telegrafist.org


  

Žádné komentáře:

Okomentovat