6. 3. 2013

Libye zablokovala přístup k RT

V Libyi je teď nemožné používat stránky kanálu RT Arabic - "Rusia al-yaum". Počet návštěv stránky arabic.rt.com z Libye klesl o 98%. Vedení televize vyjasňuje ostrý pokles návštěvnosti stránek.
  

"Vyjasňujeme situaci a zjišťujeme důvody pro blokování. Odesíláme žádosti do všech úředních subjektů libyjské vlády, aby vysvětlila důvod pro blokování stránek v zemi. Děláme vše pro to, aby jsme pomohli uživatelům z Libye v přístupu k alternativním informacím o tom, co se děje v jejich zemi a regionu jako celku, což je náš kanál, "Rusia al-yaum" a jeho internetové stránky ", - tisková služba cituje šéfredaktorku kanálu RT Margaritu Simonyan.

Ruský zpravodajský kanál v arabštině "Rusia al-yaum", patřící do skupiny RT, byl spuštěn v květnu 2007. 26.prosince kanál "Rusia al-yaum" zahájil vysílání ve vysokém rozlišení (Full HD) z nového studia RT. Dnes je kanál k dispozici už pro více než 350 milionů diváků na Blízkém východě, v severní Africe a Evropě.

V prosinci 2012 internetové stránky kanálu RT v arabštině vstoupily do TOP 3 nejlepších online zdrojů informací v arabském světě a vyhrály cenu Forbes Middle East Top Media Online Award.

Podle časopisu Forbes, stránka RT ukázala nejvyšší procento nových návštěvníků (51,37%), zatímco roční počet návštěv arabic.rt.com přesáhl 50 milionu. Rating oblíbenosti vypracovala redakce Forbes Middle East na základě analytických údajů Google Analytics.

Slavnostní předání cen Forbes Middle East Top Media Online Award se konalo 26. prosince v hotelu Al Meyda v Dubaji. Zúčastnili se ho hlavy státních orgánů, obchodní komunity a mediálního průmyslu v arabském světě.

"Myslím, že je to skvělý výsledek pro náš kanál. Během pouhých pěti let jsme udělali obrovský skok a úspěšně konkurujeme s předními arabskými televizními stanicemi, a v některých ohledech jsme dokonce před nimi - řekla šéfredaktorka RT Margarita Simonyan. Gratulují všem zaměstnancům arabského televizního kanálu RT k výhře"

Zdroj : http://russian.rt.com


  

Žádné komentáře:

Okomentovat