23. 3. 2013

Paul Craig Roberts: Americký finanční systém se zhroutí

Podle slov bývalého náměstka ministra financí za prezidenta Reagana, Paula Craiga Robertse: „Současná situace je dnes velmi nebezpečná. Tohle svět ještě neviděl.“ Dr. Roberts také řekl, že „JP Morgan“ nyní začala ohrožovat stabilitu světového finančního systému, a že v případě, že Fed ztratí kontrolu, a nastane kolaps, tak nikdo a nikde nebude v bezpečí.
  

Tohle řekl Dr. Roberts v druhé a závěrečné části svého neobvyklého rozhovoru: „Chtěl bych poukázat na tři obří bubliny, které ohrožují zbytky americké ekonomiky. Až tyto bubliny prasknou, důsledky budou velmi vidět: zničení zbývající hodnoty dluhopisů a akcií, velmi silná vnitřní inflace a zvýšení importních cen.“

„Spojené státy jsou nyní země závislá na importu a nevyrábí vlastní produkty, oblečení nebo boty. Tento druh importu je však trpaslíkem v porovnání s importem energie. Po prasknutí bublin potenciálem takové závislosti se může stát rozsáhlá nezaměstnanost a rychlá inflace, pro vyřešení kterých nebude mít hospodářská politika připravené řešení.

...Je to děsivé, a ukazuje to, do jaké míry je hospodářská politika Spojených států zneužívána držením čtyř nebo pěti „too big to fail“ velkých bank... teď jen u samotné banky „JP Morgan“ jsou závazky z derivátů stejné, jako celé světové HDP...

Pokud se tyto deriváty jakýmkoliv způsobem přivedou na nulu, banka nebude mít žádnou možnost pokrýt závazky... . A když je vláda úplně nahoře tak neschopná, pak se převalíme z jedné krize do mnohem větší.

Tomu se nelze vyhnout, a zatím si lidé myslí, že dolary, pro udržení jejich hodnoty je možné tisknout donekonečna. Samozřejmě poptávka po dolarech nemůže růst v souladu s jejich nabídkou. Tím pádem můžeme očekávat velkou krizi, ale je nemožné předpovědět kdy a jak udeří.

Současná situace je dnes velmi nebezpečná. Tohle svět ještě neviděl. Neexistuje žádné řešení v oblasti hospodářské politiky. Nemůžete všechno spravit tím, že prostě snížíte náklady, když máte vysokou nezaměstnanost.

Jak bude Fed držet inflaci na uzdě? Zvýší úrokové sazby a zničí to, co zbylo z ekonomiky? Celá situace je potenciální katastrofou, která se teprve musí stát. Vláda a mainstreamová média se tomu snaží vyhnout. Prostě o tom nemluví. Přitom to přece bije do očí. Jak tohle někdo nemůže vidět? A přesto se to neuvádí. Proto to všechno říkám. Cítím povinnost o tom mluvit.“

Zdroj : http://kingworldnews.com


  

Žádné komentáře:

Okomentovat