22. 3. 2013

Stovky ozbrojenců překročily jižní hranici a zamířily k Damašku

Už dva roky uplynuly od začátku války v Sýrii, a v blízké budoucnosti pozorovatelé očekávají novou vlnu krveprolití - stovky ozbrojenců překročily jižní hranici a zamířily k Damašku, hlásí noviny „Vzgljad“.
  

Podle francouzského ministra zahraničí Laurenta Fabiuse, „syrští“ rebelové naléhavě potřebují získat zbraně ze zahraničí, jinak iniciativa v syrském konfliktu přejde k teroristům z al-Káidy, hlásí „ITAR-TASS“.

K tomuto závěru došel šéf francouzské diplomacie na pozadí zpráv syrských médií o proniknutí přes jordánskou hranici stovek bojovníků, kteří zamířili na jižní okraj Damašku.

Noviny „Al-Saura“ se domnívájí, že vláda Jordánu „kapitulovala před nátlakem ze Saúdské Arábie a Kataru“. Horkou zůstává i situace na libanonsko-syrské hranici, kde, podle novin „Al-Watan“, syrští vojáci čelí trvalé invazi teroristických skupin. Podle vojenských zdrojů, na které odkazují noviny, bylo v táborech v severním Libanonu v poslední době vytrénováno 15 000 žoldáků.

S ohledem na znepokojující informace, regionální analytici očekávají novou eskalaci bojů na okraji syrského hlavního města. Jak hlásí „Al Jazeera“, SSA bude chtít přerušit jižní a východní spoje do Damašku a obklíčit město.

Zatím vládní síly úspěšně odráží útoky opozice z různých směrů. Elitní jednotky republikánských stráží zastavily nepřítele v Khan el-Sheikh, 25 km od hlavního města.

Nedávno v Aleppu, které je 340 km severně od Damašku, po nelítostných bojích, zvláštní armádní jednotky osvobodily čtvrť Rashidin, západně od města. Byly zničeny desítky teroristů. V blízkosti severního hlavního města Sýrie, jak se přezdívá Aleppu, byla zlikvidována velká skupinu žoldáků, která měla základnu v Deret-Izza. Také v neděli bylo hlášeno, že armádní jednotky syrského prezidenta Bašára al-Asada byly poslány za hranici s Libanonem a zaujaly pozice podél řeky Nahr al-Kabir. Damašek už dříve varoval, že udeří na základny militantů na libanonském území, pokud libanonská armáda nezvýší ochranu společné hranice, přes kterou radikálové pronikají hluboko do Sýrie.

Zdroj : http://telegrafist.org


  

Žádné komentáře:

Okomentovat