31. 3. 2013

Syrská vláda zadržela asi 300 bojovníků "Al-Káidy"
  

Ve vězení se nachází více než 300 saudských žoldáku z militantních buněk "Al-Káidy", kteří bojovali na straně povstalců v Sýrii, více než 500 žoldáků zůstává na svobodě, hlásí zpravodajská agentura Suriya al-Ain.

Al-Káida je teroristická organizace, která je rozdělena do mnoha skupin, ale zároveň má centrum vlivu, který určuje směr činností. Jelikož se to centrum nachází v Saúdské Arábii a je financováno taky od tam, je Al-Káida podřízena království. Když to víme, je celkem srandovní sledovat prohlášení zástupce Ministerstva vnitra Saúdské Arábie o stíhání těchto extrémistů.

Vzhledem k ukončení oficiálních kontaktů mezi Damaškem a Rijádem, jednání o jejich návratu do vlasti a předání těl saúdských militantů, kteří zahynuli v Sýrii je zprostředkováno šejky arabských kmenů. Damašek přímo oslovily příbuzné zatčených a zabitých Saúdů, hlásí ITAR-TASS.

Oficiální zástupce Ministerstva vnitra království prince Mansour Al-Turki nedávno přiznal, že členové "al-Káidy", které stíhá vláda pronikli do Sýrie. Podle něj, "všechni ti, kteří bojovali v Sýrii, budou zatčeni saúdskými orgány, jakmile překročí hranice."

Podle deníku "Vzgljad", v pátek Syrská armáda zahájila řadu úspěšných operací na předměstích Damašku, byly zabité hned tři teroristické skupiny. Operace proběhla v oblastech Dzhubar, El Uteyb a Mazar-el-Ib.

Zdroj : http://telegrafist.org


  

Žádné komentáře:

Okomentovat