3. 4. 2013

Austrálie má v úmyslu odstoupit od dolaru v obchodování s Čínou  

Ve snaze se vyhnout obchodní nejistotě, kterou představuje nedávná nestabilita dolaru, hodlá Austrálie odstoupit od dolaru v obchodování s Čínou, tohle hlásí „International Business Times“.

Odstoupení od dolaru v bilaterálním obchodu bude ústředním tématem diskuse na nadcházejícím zasedání v Pekingu příští týden, který navštíví premiérka Julia Gillard. V uplynulém fiskálním roce, vzájemný obchod s Čínou, která je hlavním obchodním partnerem Austrálie, dosáhl částky 120 miliard dolarů. Do Číny jde téměř třetina australského exportu.

Australská vláda se netají svými záměry odstoupit v obchodování od americké měny, která je hlavní rezervní měnou používanou v mezinárodním obchodě.

Vládní zpráva o „Austrálii v asijské době“ pojednává o úsilí zavedení přímého obchodu mezi australským dolarem a čínským jüanem. Tohle také zvyšuje popularitu jüanu jako světové rezervní měny.

„Přistoupili jsme k předběžným rozhovorům s čínskou vládou na téma, za jak dlouho by mohla být dosažena přímá výměna“, píše se ve zprávě v roce 2012. „Pokračujeme v této diskusi, a stejně tak zkoumáme další možnosti pro práci s Čínou a podpory internacionalizace jüanu.“

Zdroj : http://telegrafist.org/2013/04/02/49002/


  

Žádné komentáře:

Okomentovat