3. 4. 2013

Čína dokončuje vývoj raket schopných překonat protiraketovou obranu USA
  

Čína v současné době dokončuje blokové rakety, které jsou schopné překonat protiraketovou obranu USA, řekl novinářům v úterý bývalý náčelník štábu strategických raketových sil generálplukovník v důchodu Viktor Jesin.

Americký systém protiraketové obrany je docela slabý, což potvrzují výsledky praktického uplatnění izraelského systému "Iron Dome", který je založen na americkém systému pro zachycování střel. S ohledem na to, pro Čínu není příliš obtížné vytvořit rakety, které mohou překonat protiraketovou obranu, existující v USA dnes.

"Všechny Čínské rakety byli dosud jednohlavicové, nyní se vyvíjí a už dokončují rakety s rozdělujícími se hlavicemi" - řekl Jesin u "kulatého stolu" v RIA Novosti. Poznamenal, že tyto rakety jsou vybaveny prvky schopnými překonat protiraketovou obranu USA.

Podle bývalého náčelníka generálního štábu strategických raketových sil, vývoj těchto raket je asymetrickou reakci na zřízení amerického systému protiraketové obrany. Jesin dodal, že těmito hlavicemi budou v budoucnu vybavené mezikontinentální střely "Dongfeng 31", podobné ruské raketě "Topol".

Jesin také hovořil o nových čínských jaderných ponorkách, které budou vybavené balistickými raketami, které mají dosah až 8000 km. "Teď testují rakety," - řekl expert, a dodal, že ponorky už zvládají úkoly v pobřežních vodách.

Zdroj : http://telegrafist.org


  

Žádné komentáře:

Okomentovat