24. 4. 2013

Článek z roku 1981: 7 000 tun zlata bylo ukradeno z Fort Knox v letech 1973 - 1974!

Téměř 7 000 tun zlata bylo ukradeno ze skladu ve Fort Knox ve Spojených státech v období od listopadu 1973 do dubna 1974 - píše se v článku, který vyšel v edici Globe v roce 1981. Zlato bylo nezákonně vyvezeno různými spekulanty, včetně amerických bankéřů.
  

Dr. Peter Beter (americký právník a finančník, publikoval audio zpravodaj o spiknutí v nejvyšších vládních kruzích v USA, zemřel v roce 1987), společně s podnikatelem Edwardem Dyurellem argumentoval, že zlato bylo tajně vyváženo na vojenských nákladních automobilech pod rouškou noci, nejdříve bylo odvezeno do New Yorku a odtud do Švýcarska a Nizozemska.

Vyvezené zlato bylo prodáno určitým zákazníkům v Evropě za cenu 42 dolarů za unci, což je o čtvrtinu méně než byla tehdejší cena zlata. Odpovědný za držení zlata ve Fort Knox v té době, Victor Harkin, tvrdí, že v roce 1971 třicet tři 15tunových náklaďáků vyvezli ze skladu zlato za 500 milionů dolarů.

Dále Dyurell uvedl, že ve Fort Knox zůstalo zlato pouze za 6 miliard dolarů, a že je to zlato nejmenší kvality, a sice přetavené zlaté mince, které nejsou z ryzího zlata, protože obsahují měď. Kvalita tohoto zlata byla tak nízká, že prodávat ho na volném trhu by bylo k ničemu, protože žádný národ by ho nikdy nekoupil. Informace o nelegálním vývozu zlata Beter údajně získal v roce 1974 z oficiálních zdrojů v USA a zahraničních vlád.

Informace o incidentu byly hlášeny zaměstnancům amerického ministerstva financí, které nakonec souhlasilo provést kontrolu skladu v přítomnosti skupiny novinářů a samotného Edwarda Dyurella. Nicméně, jak tvrdí Dyurell, kontrola byla pouze formální : ze 13 skladů byly zkontrolovány pouze 2, jako vzorky byly použity kousky zlata z povrchu ingotu, místo toho, aby se do něj vyvrtala díra, a bylo prokázáno to, že ingoty jsou skutečně ze zlata. Navíc přítomným nebylo dovoleno dotýkat se zlata, směli se na něj jen dívat přes speciální okno.

Navzdory tvrzení americké vlády o tom, že chybějící zlato ve skutečností nezmizelo, ale bylo posláno do zahraničních bank v rámci realizace legitimních transakcí, Beter a Dyurell věří, že ve skutečnosti bylo zlato tajně ukradeno.

Zdroj : http://silverdoctors.com


  

1 komentář:

  1. Silver Gold Bull is your reputable silver and gold dealer. They will provide you with bargain, up-to-minute rates and ensure that your gold & silver is delivered to your door discreetly and securely.

    OdpovědětVymazat