24. 4. 2013

Damašek požádal Moskvu o pomoc v informační válce

Sýrie spoléhá na pomoc Ruska v osvětlení toho, co se skutečně děje v zemi, řekl v úterý syrský ministr informací, Omran Al-Zoubi.
  

Podle něj to, co se děje kolem Sýrie, je globální informační válka.

„Víte, že desítky informačních agentur a televizních kanálů jsou zapojeny do války proti nám. Současně syrské televizní stanice nyní prakticky nemají žádný přístup k satelitům. Saúdská Arábie zakázala našim televizním kanálům přes ně přenášet signál. Co se bojí ukázat? Možná, že se obávají, že ve světě uvidí skutečný obraz o událostech odehrávajících se v Sýrii“, řekl ministr.

„Chtěl bych požádat své ruské kolegy, aby nám pomohli říct pravdu v informačním smyslu, a to nejen pro ruské publikum, ale i pro západní. Říkáme pravdu, ale nemáme možnost ji dostat ven“, dodal.

Sýrie opravdu potřebuje obrovskou informační podporu, protože jinak nezáleží na tom, co se skutečně děje v Sýrii, nezáleží na tom, že ozbrojenci zabíjejí a mrzačí dětí, a pak to hází na Syrskou vládu, jedinou důležitou věcí je to, co se ukáže v západních médiích.

Konflikt v Sýrii mezi vládou a opozicí pokračuje od března 2011. Podle OSN, za tu dobu v zemi bylo zabito asi 70 000 lidí. Syrské orgány tvrdí, že bojují proti organizované činnosti dobře vyzbrojených a vyškolených místních milic a žoldáků ze zahraničí. Západní země opakovaně vyjádřily potřebu o odstoupení prezidenta Bašára al-Asada.

Zdroj : http://telegrafist.org


  

Žádné komentáře:

Okomentovat